Pereiti prie turinio

Visuomenė

Iš Wikiquote.

Sentencijos[keisti]

 1. Apie visuomenės laimę galima spręsti iš to, ar ji geba žaisti. – Dž. Santajana.
 2. Egoizmas visada buvo visuomenės rykštė, ir kuo daugiau jo buvo, tuo blogiau visuomenei. – Dž. Leopardis.
 3. Einame iš proto ne po vieną, bet visa visuomenė. Tramdome žmogžudystes ir atskirus nužudymus; o kaip gi su karais ir šlovę teikiančiu nusikaltimu – ištisų tautų išpjovimu? – Seneka.
 4. Galima turėti privalumų ir nepasiekti aukštos padėties visuomenėje, bet negalima jos pasiekti neturint jokių privalumų. – F. de Larošfuko.
 5. Jei tikslingumas taps visuomenės norma, atsiras nestabilumas. – Dž. Sorošas.
 6. Kiekviena socialinė doktrina, bandanti sugriauti šeimą, netikusi ir netaikytina. Šeima – tai visuomenės kristalas. – V. Hugo.
 7. Kur bebūtum, į kokią visuomenės dykvietę nepatektum, turi susikurti kad ir mažą, bet žydinčią oazę. – Šatrijos Ragana.
 8. Labai nemandagi elito ir runkelių sąvokų sklaida vis dėlto atspindi visuomenės susiskaldymą į karius/valdovus ir žemdirbius. Tik bėda, kad mūsų elitas – vakarykščiai runkeliai. – G. Beresnevičius.
 9. Mokslininkas didžiąja dalim priklauso visuomenei: jis, būdamas mokslininkas, labiau negu kurio kito luomo atstovas egzistuoja tik visuomenės dėka ir visuomenei. – J. G. Fichtė.
 10. Rūpinimas asmenine gerove visai natūralus ir nevalia su tuo nesiskaityti. Bet jeigu rūpinsimės tik tuo, nekreipsime dėmesio į visuomenės gerovę, neginsime visuomenės, gyvenimas taps gėdingas, menkas ir – tiesiai sakau – bjaurus. – R. Rolanas
 11. Santuokos sąjunga – pirmoji žmonių visuomenės pakopa. – Ciceronas.
 12. Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios darnumo priklauso visos didelės žmonių visuomenės saugumas. – F. Adleris.
 13. Šeima – tai visuomenės kristalas. – V. Hugo.
 14. Šeima visada bus visuomenės pagrindas. – O. de Balzakas.
 15. Tik ta visuomenė, kurioje liaudis turi aukščiausią valdžią, yra tikra laisvės buveinė. – Ciceronas.
 16. Tvirto charakterio žmonės – tai savos visuomenės sąžinė. – R. V. Emersonas.
 17. Visos mūsų kančios kyla iš visuomenės, o dvasios ramybė šalia sveikatos sudaro svarbiausią mūsų laimės elementą. – A. Šopenhaueris.
 18. Visuomenė gali tobulėti be galo. – Dž. Sorošas.
 19. Visuomenė gyvena pripažintomis tiesomis. – O. de Balzakas.
 20. Visuomenė pripažįsta ir vertina tik realiai įrodytas dorybes... Kas nori žinoti tikrąją savo vertę, tepaklausia liaudies, vadinasi, tegu atsiduoda jos teismui. – K. A. Helvecijus.
 21. Visuomenė taptų labai maloni, jeigu visos moterys būtų ištekėjusios, o visi vyrai – viengungiai. – E. Saltusas.
 22. Žmogui lemta gyventi visuomenėje; atskirkite jį nuo jos, izoliuokite jį – ir jo mintys susijauks, charakteris sušiurkštės, jo sieloje gims šimtai paikų aistrų, beprotiškos idėjos išleis daigus jo galvoje kaip laukinės kryklės dykynėje. – D. Didro.
 23. Žmogų sukuria gamta, bet išugdo ir subrandina visuomenė. – V. Belinskis.
 24. Žmonių visuomenės pagrindai yra gobšumas, baimė ir pasidavimas. Žmogus yra blogas, bet jis mėgsta gera... kai jį daro kiti... – E. M. Remarkas.

Patarlės ir priežodžiai[keisti]

Anglų[keisti]

 1. Geras žmogus nuodėmingoje visuomenėje atrodo esantis didžiausias piktadarys iš visų.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –


Laisvajame žodyne yra terminas visuomenė