Pereiti prie turinio

Pasitenkinimas

Iš Wikiquote.

Sentencijos[keisti]

 1. Darydamas gera, pats jauti kažkokį grynos sąžinės sužadintą džiaugsmingą pasitenkinimą ir teisėtą pasididžiavimą. – M. de Montenis.
 2. Išmintingoji žmona! Jei nori, kad tavo vyras laisvalaikį leistų su tavimi, pasistenk, kad niekur kitur nerastų tiek malonumo, pasitenkinimo, kuklumo ir švelnumo. – Pitagoras.
 3. Jeigu kam nors trūksta prigimties dovanų, jis kompensuoja tą trūkumą didesne pasitenkinimo savimi doze. – Erazmas Roterdamietis.
 4. Jeigu sutelksime dėmesį į tai, ką turime, o ne į tai, ko neturime, mus patenkins visai menki dalykai. – B. Džonsonas.
 5. Mes laikome žmogumi tiktai tą, kurio siela svajoja tiek apie dvasinį pasitenkinimą, tiek apie kūno malonumą meilėje. – O. de Balzakas.
 6. Kai gamta palieka kam nors proto spragą, paprastai užtepa ją storu pasitenkinimo savimi sluoksniu. – H. V. Longfelas.
 7. Kuo daugiau civilizuotas protas siekia malonumų ir laimės, tuo labiau žmogus traukiasi nuo tikrojo pasitenkinimo. – I. Kantas.
 8. Prigimtis, palikusi kieno nors prote spragą paprastai ją užtušuoja storu pasitenkinimo savimi sluoksniu. – H. V. Longfelas.
 9. Už stropų pareigos atlikimą žmogui atpildas yra jo pasitenkinimas; jis nesijaudina nepamalonintas pagyrimų, garbės ir dėkingumo. – Ž. de la Briujeras.
 10. Vargu ar yda didesnis pasitenkinimas už pasitenkinimą kuriant. – N. Gogolis.

Patarlės ir priežodžiai[keisti]

Lotynų[keisti]

 1. Kur yra pasitenkinimas, ten yra perteklius.