Pereiti prie turinio

Mokinys

Iš Wikiquote.

Sentencijos[keisti]

 1. Būk mokinys! Stenkis labiau, negu kiti mano, kad reikėtų. Pasitikėk labiau, negu kiti mano esant išmintinga. Būk naudingas labiau, negu kiti mano esant praktiška. Tikėkis daugiau, negu kiti mano esant įmanoma – M. Survila.
 2. Daug išmokau iš savo mokytojų, dar daugiau – iš draugų, daugių daugiausiai – savo mokinių. – Talmudas.
 3. Ir mokytojai, ir mokiniai užmiega savo poste, kai tik mūšio lauke nebelieka priešų. – Dž. S. Milis.
 4. Jei nori, kad tavo pamokslai turėtų poveikį tavo mokiniams, įspėk juos apie nereikalingas žinias ir klaidingas taisykles, todėl, kad atsiriboti nuo nereikalingo taip pat sunku kaip ir keisti netikusią kryptį. – J. V. Gėtė.
 5. Jeigu siekiame mokinius auklėti, reikia jiems sudaryti aplinkybes, kuriose jie pasirodytų, kokie jie yra, atidengtų auklėtinio slaptuosius dvasios užkampius ir jų ydas, panaudojus pedagoginę išmonę galima ugdyti, lavinti, pratinti ir auklėti. – V. Augustauskas.
 6. Kiekviena diena yra vakarykštės mokinė. – Publijus Siras.
 7. Mokinys, kuris mokosi nenoriai – tai paukštis be sparnų. – Saadis.
 8. Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų. – J. V. Gėtė.
 9. Pratink mokinį dirbti, priversk jį ne tik pamilti darbą, bet taip su juo susigyventi, kad šis taptų jo antrąją prigimtim; įpratink jį viską išmokti tik savo jėgomis; kad jis savarankiškai mąstytų, ieškotų, reikštųsi, lavintų savo snaudžiančias jėgas, ugdytųsi ištvermę. – A. Dystervegas.
 10. Sėkmingo auklėjimo paslaptis – pagarba mokiniui. – R. V. Emersonas.
 11. Tikras mokinys mokosi suvokti nežinomus dalykus per žinomus ir tuo priartėja prie mokytojo. – J. V. Gėtė.
 12. Tikras mokytojas vien dėl savo mokinių rimtai traktuoja visus daiktus – net ir patį save. – F. Nyčė.