Dalai Lama XIV

Iš Wikiquote.
Jump to navigation Jump to search

Tenzin Gyatso, 14th Dalai Lama, pilnai – Jo Didenybė Tenzinas Giatso, XIV Dalai Lama, g. 1935 – Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas, Tibeto budizmo dvasinis vadovas, Nobelio taikos premijos laureatas (1989).

Dalai Lama XIV

Sentencijos[keisti]

 1. Beprasmiška tikėtis šypsenos iš kitų tokiam žmogui, kuris pats nesišypso.
 2. Būkite geri, jei tai įmanoma. O tai įmanoma visada.
 3. Gyvenimo prasmė – daryti gera žmonėms.
 4. Gyventi šia akimirka. Praeitis negali būti pakeista, o ateitis negali būti kontroliuojama, todėl reikia gyventi dabar. Per daug negalvojantis apie ateitį žmogus yra laimingesnis, gali labiau džiaugtis kiekviena nauja diena.
 5. Jei problemą galima išspręsti, neverta dėl jos nerimauti. Jei problema – neišsprendžiama, dėl jos nerimauti yra beprasmiška.
 6.  Kad gyventume laimingi, mums nereikia didesnio kiekio pinigų, mums nereikia daugiau šlovės, mums nereikia tobulo kūno ir netgi idealaus partnerio. Tiesiog dabar pat, šią akimirką mes turime protą, kurio visiškai pakanka, kad pasiektume absoliučios laimės būseną.
 7. Kartais tylėjimas yra pats geriausias atsakymas.
 8. Kartą Dalai Lamos kažkas paklausė, kas jį labiausiai stebina šiame pasaulyje. Jis atsakė: „Tai žmogus. Nes jis aukoja savo sveikatą, kad uždirbtų daugiau pinigų. Paskui jis aukoja pinigus, kad atstatytų savo sveikatą. O tada būna taip susirūpinęs dėl savo ateities, kad nesidžiaugia dabartimi. Viso to rezultatas: žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs.”
 9. Kiekvienas žmogus širdyje nešiojasi viltį. Jei kartais ji žlunga, tai jokiu būdu nereiškia, kad žlugo viskas.
 10. Laimė ne turėti, bet nenorėti turėti.
 11. Mano požiūris į religiją paprastas: nėra būtinybės statyti didingas bažnyčias, taip pat nėra jokio reikalo kurti sudėtingas filosofijas. Širdis – štai mūsų bažnyčia, gerumas – štai mūsų filosofija.
 12. Mes iš tiesų nugalime savo priešus tada, kai paverčiame juos draugais.
 13. Mes nesukursime taikos Žemėje, jei pirmiau nesukursime jos savo širdyje…
 14. Mes privalome atlikti tyrimą ir priimti jo rezultatus. Net paties Budos žodžiai turi būti atmesti, jei neatlaiko patikrinimo.
 15. Miegas – geriausia meditacija.
 16. Nėra kelių į laimę, kelias yra laimė.
 17. Padėkite kitiems, jei tai įmanoma. O jei neįmanoma, bent jau nekenkite.
 18. Prisiminkite, kad negauti to, ko norisi, kartais yra laimė.
 19. Ryšiai, kurie grindžiami tik seksualiniu pasitenkinimu, yra kaip namas ant ledo pamatų. Kai tik ledas ištirps, namas sugrius.
 20. Romantinės meilės idealizavimas gali nuvesti į kraštutinumą. Ji priklauso fantazijos sričiai, yra nepasiekiama ir gali sukelti didelį nusivylimą. Tai nėra pozityvus dalykas.
 21. Taigi išlavinto proto paskirtis – nustatyti teigiamą ir neigiamą kiekvieno įvykio ar veiksmo potencialą, kuris gali nulemti geras ar blogas pasekmes ateityje ir nuo kurio priklauso mūsų laimė bei gerovė.
 22. Tikras dviejų žmonių ryšys – tai atsakomybė ir įsipareigojimas vienas kitam.
 23. Vadovaukitės trimis taisyklėmis: gerbkite save, kitus ir būkite atsakingi už savo veiksmus.
 24. Vieni žmonės stori, kiti ploni. Kai kurie labai gražūs ar labai protingi. Bet jei užfiksuotume visus tuos žmones rentgeno aparatu, pamatytume tik eilę vienodų skeletų su tuščiomis akiduobėmis.
 25. Žmogus. Nes jis aukoja savo sveikatą, kad uždirbtų daugiau pinigų. Paskui jis aukoja pinigus, kad atstatytų savo sveikatą. O tada būna taip susirūpinęs dėl savo ateities, kad nesidžiaugia dabartimi. Viso to rezultatas: žmogus negyvena nei dabartyje, nei ateityje. Jis gyvena taip, tarsi niekada nemirtų. Ir galiausiai numiršta taip, tarsi nebūtų gyvenęs.
 26. Žmonės buvo sukurti tam, kad juos mylėtų, o daiktai buvo sukurti tam, kad jais naudotųsi. Šiandien pasaulyje tiek chaoso yra dėl to, kad mes naudojamės žmonėmis, o mylime daiktus.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –