Pereiti prie turinio

Ošo

Iš Wikiquote.

Ošo (angl. Osho, tikr. Rajneesh Chandra Mohan Jain, (1931-1990) – Indijos dvasinis mokytojas, Ošo meditacinio judėjimo kūrėjas.

Sentencijos[keisti]

Apie meilę[keisti]

 1. Jei čia esate, vadinasi, galite mylėti. Galite mylėti, jei kvėpuojate. Taip, meilė yra kaip kvėpavimas. Kas fiziniam kūnui yra oras, tas dvasiniai būčiai yra meilė. Be oro miršta kūnas, be meilės miršta siela.
 2. Meilė, gyvenimas, mirtis – visa tai ištinka staiga.
 3. Meilė – pats gyvenimo pulsas. Niekas negali būti be meilės – tai neįmanoma.
 4. Meilė tai menas būti su kitais. Meditacija tai menas būti su savimi.
 5. Mylėk save. Tu esi tiesiog unikaliai neprilygstamas/-a. Niekas kitas nebuvo kaip tu ir niekas kitas nebus kaip tu, niekada. Priimk tai, mylėk tai, švęsk tai.
 6. Pirmiausia būkite pilni meilės, tada imkite ją dalyti. Ir sulauksite didelio netikėtumo: patys imsite ją gauti iš visai nežinomų šaltinių, iš nežinomų kampų, iš nepažįstamų žmonių, iš medžių, iš upių, iš kalnų. Iš visų egzistencijos kampų ir užkampių ant jūsų pradės lyti meilė. Kuo daugiau duodate, tuo daugiau gaunate. Gyvenimas tampa grynu meilės šokiu.
 7. Pirmiausia mylėkite save ir stebėkite – šiandien, rytoj, visada. Skleiskite aplink save meilės energiją. Mylėkite savo kūną, mylėkite savo protą. Mylėkite visą savo mechanizmą, visą organizmą. Žodis „mylėkite“ reiškia, kad turite priimti save tokius, kokie esate.

Apie žmogų[keisti]

 1. Niekada su jokiu žmogumi nesielkite kaip su priemone savo tikslams pasiekti. Tegul kiekvienas žmogus būna jau kaip pasiektas tikslas – tada nesikabinsite į žmogų ir prie jo neprisirišite. Mylėsite, bet jūsų meilė išlaisvins. O išlaisvinę kitą, patys liksite laisvi. Tik būdama laisva galės augti jūsų siela. Ir tik tada būsite labai laimingi.
 2. Niekas nėra viršesnis, niekas nėra menkesnis. Lygių taip pat nėra. Žmonės yra tiesiog nesulyginami, jie yra unikalūs.
 3. Tiesiog žiūrėkite į visus su meile ir pamatysite, kad kiekvienas žmogus turi kažką unikalaus ir nepakartojamo.

Kitos[keisti]

 1. Ankstų rytą, gerdamas arbatos puodelį, daryk tai iš visos širdies – tarsi tai būtų tavo paskutinis puodelis. Priimk į save kiekvieną akimirką ir išspausk iš jos syvo lašą.
 2. Būkite nenuspėjami ir pastoviai besikeičiantys. Niekuomet nepaliaukite keistis ir niekuomet nenustokite būti nenuspėjamais. Tik tada ir tik taip gyvenimas taps džiaugsmingu.
 3. Būkite netobuli ir augantys, nes tai yra gyvenimas. Nemėginkite būti tobuli, antraip nustosite tobulėti.
 4. Džiaukitės be priežasties. Kai džiaugsmas kyla dėl tam tikros priežasties, jis tęsiasi neilgai. Džiaugsmas kylantis be priežasties išlieka amžinai.
 5. Galbūt tikras turtas yra tas, kuris dalinamas auga.
 6. Gyvenimą reikia patirti visais įmanomais būdais – ir tai, kas gera, ir tai kas bloga, ir tai, kas kartu, ir tai, kas saldu, ir tai, kas tamsu, ir tai, kas šviesu, žiemą ir vasarą. Reikia patirti visa ko dvilypumą. Neverta bijoti patirties, nes kuo daugiau jos turi žmogus, tuo jis tampa brandesnis.
 7. Grožis yra harmonijos šešėlis. Taip nėra, kad jūs pamilstate gražų žmogų. Viskas vyksta atvirkščiai – kai ką nors pamilstate, tas žmogus jums ima atrodyti gražus. Grožio idėja kyla iš meilės, o ne atvirkščiai.
 8. Jei keičiate save, jūs jau pradėjote keisti pasaulį.
 9. Jūsų nuodėmė yra natūralus jūsų šešėlis, ir kad ir ką jūs darytumėte – galite puošti jį, galite pastatyti ant jo šventovę, galite slėpti jį, galite gražinti jį – tai nepadės, vis vien rasite jį giliai viduje, nes esmė yra ne tai, ką jūs darote esmė yra tai, kad jūs esate.
 10. Kai nėra minčių, tuomet mes pažįstame tą, kurį slepia mūsų mintys. Kai nėra debesų, pasirodo dangus.
 11. Kai žmogus bijo mirties, žinokite, kad jis veltui praleido savo gyvenimą. Jei jis nepraleido savo gyvenimo veltui, negali būti jokios mirties baimės. Jei žmogus gyveno gyvenimą, jis gyvens ir mirtį. Jis bus tiesiog pakerėtas mirties fenomeno.
 12. Kiekviena padaryta klaida, tai galimybė išmokti naują pamoką. Tik nedarykite tų pačių klaidų vėl ir vėl – nes tai jau bus kvailystė.
 13. Meditacija nepriklauso jokiai religijai ir nėra tikėjimas. Tai grynasis vidinio gyvenimo mokslas. Mokymasis tylėti, stebėti, liudyti mokymasis, kad nesi tiesa, o kažkas anapus, gryna sąmonė, – paruošia tave tiesai.
 14. Niekada nekliudykite vaikui. Tegul prigimtis eina savu keliu. Jūs esate tam, kad palaikytumėte, ką prigimtis beatskleistų. Jūs neturite jos kažkur kreipti. Jums tereikia jai padėti.
 15. Pasirinkimas yra vergija, o nesirinkimas – laisvė.
 16. Prisiminkite, kad ne tik jūs ieškote tiesos. Tiesa jūsų taip pat ieško.
 17. Tarpusavio santykiai yra tarsi daiktas – jūs prisirišate prie jų. Tuo tarpu bendravimas – tai tėkmė, judėjimas, procesas. Sutinkate žmogų, mylite, nes jūsų širdis kupina meilės, kurią galite dovanoti – ir kuo daugiau dovanojate, tuo daugiau turite. Esate jau suvokę tą keistąją meilės aritmetiką: kuo daugiau atiduodi, tuo daugiau turi...
 18. Šviesa tau parodys kelią. Kelias parodytas tavo šviesos yra vienintelis teisingas kelias.
 19. Tiesiog būkite savimi ir leiskite viskam atsitikti. kad ir kad atsitiktų, kad ir kas be jokių sąlygų: gera ir bloga, nelaimė ir laimė, gyvenimas ir mirtis, – kad ir kas atsitiktų, leiskite tam atsitikti. Jūs paprasčiausiai nestokite skersai kelio. Atsipalaiduokite.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –