Pereiti prie turinio

Falco

Iš Wikiquote.

Falco (1957–1998) – austrų kilmės dainininkas bei vienintelis pasaulio atlikėjas, kuriam pavyko pasiekti 1–ą JAV singlų topo vietą su vokiška daina. Vadintas pirmuoju baltaodžiu reperiu bei dvikalbių dainų pradininku, kuris kūriniuose pradėjo jungti vokiečių ir anglų kalbas, bei vienas ryškiausių muzikinės krypties „Neue Deutsche Welle“ (NDW) atstovų.

Falco su aktore Ursela Monn 1986 m.

Citatos

[keisti]
 1. Galiu būti blogos nuotaikos, bet visada turiu būti savimi.
 2. Niekada nenorėjau būti tokiu, apie kurį žmonės sakytų: „Kas čia toks per vienas?“ Visada norėjau, kad jie klaustų: „Kas jis? Ką jis veikia? Aha, įdomu! Skandalas, pirmieji laikraščių puslapiai, skandalas!“ Skamba ekscentriškai? Tai yra gerai. Tai – šou biznis.
 3. David Bowie irgi ne vien apelsinų sultis gėrė.
 4. Mano gyvenimas – ištisi kraštutinumai: nuolatos laviruoju tarp „būti“ ar „nebūti“, aukštumų ir bedugnių, ir tarp jų – jokio vidurio. [1]
 5. Gyvename tik vieną kartą. O gyvenant taip, kaip aš – vieno karto pilnai ir užtenka.
 6. Mano tėvas muzikavimo niekada nelaikė rimta profesija. Tačiau jis pripažįsta, kad banko sąskaitos nemeluoja. (iš Falco interviu 1982 m., jam pardavus pirmą milijoną plokštelių).
 7. Keltis anksčiau nei 12 valandą – tikras įžeidimas!
 8. Filmuose daugiau nebevaidinu, nes supratau, kad negaliu nieko kito vaidinti, išskyrus save patį.
 9. Nesu toks arogantiškas, jog manyčiau, kad mano muzika išliks amžiams. Bet iki poryt dar turėtų!
 10. Tipiška man, kad esu visiškai netipiškas.
 11. Jei Mocartas gyventų šiais laikais, tai tikrai kurtų rokenrolo, o ne klasikinę muziką.
 12. Įsisavinau, kad menininkui svarbiau tai, ko jis nerodo, nei tai, ką jis rodo.
 13. Menininkas privalo būti paslaptingu – ir išlikti tokiu iki galo.
 14. Mane vėl visi smarkiai mylės, kai numirsiu.
 15. Nejau privalau mirti, kad gyvenčiau? (eilutė iš dainos „Out of the Dark“).
 16. Ir jei rytoj man teks stoti prieš Dievą, galėsiu jam pasakyti, jog esu nekaltas – nieko nenuskriaudžiau, nieko neišdaviau ir nieko neapgavau. Vienintelis žmogus, kuriam padariau bloga – tai aš pats. Ir gal tuomet Dievas man atleis. [2]
 17. Nesijaudinkite (dėl to, kad manęs neliks) – aš skriesiu melodija Visatoje. [3]

Apie Falco

[keisti]
 1. Savo laikmečiu jis visada buvo žingsniu priekyje. – Stefan Weber, grupės „Drahdiwaberl“ vokalistas. [4]
 2. Jis niekada neužmiršo savo kilmės ir šalies, kurioje išlavino savo talentą, tačiau, kad padarytų pasaulinę karjerą ir taptų žinomu Amerikoje, turėjo dainuoti ir angliškai. – Arnold Schwarzenegger, austrų kilmės Holivudo aktorius. [5]
 3. Falco niekas neišrado. Falco buvo Falco, ir jis sukūrė pats save. – Markus Spiegel, įrašų kompanijos „GiG Records“ vadovas.
 4. Jam pavyko patekti į pop muzikos dangų. – Wickerl Adam, grupės „Hallucination Company“ vokalistas.
 5. Jis buvo muzikos pionierius, ir dabar toks pats – tik kitose koncertų salėse, kitoje dimensijoje. Jis amžinai priklausys vokiškos pop muzikos didiesiems. – Udo Lindenberg, Vokietijos roko dainininkas.
 6. Falco – kūrėjas, kuriam nėra lengva įtikti – jis apie viską turi savo kategorišką nuomonę. – Rob ir Ferdi Bollandai, muzikos prodiuseriai.
 7. Jis smarkiai kovojo su savimi, bet taip pat jis buvo labai įdomus žmogus, turėjęs savyje nepaprastos varomosios jėgos. – Peter Maffay, vokiečių dainininkas.
 8. Pasaulinio lygio talentas, bet užgaulus kaip tikras vienietis! – Dieter Gorny, muzikinio kanalo „VIVA“ vadovas.
 9. Man jis – pop muzikos Mocartas. – Peter Alexander, austrų aktorius ir dainininkas.
 10. Jis buvo toks draugas, kuriuo visada žinojai, kad gali pasitikėti. – Thomas Rabitsch, Falco grupės muzikantas.
 11. Falco – tikras profesionalas. Jis puikiai žino, kas jam patinka, o kas – ne. Su juo dirbti buvo smagu, nors kartais ir sudėtinga. – Brigitte Nielsen, aktorė.
 12. Jis buvo tikras muzikos genijus ir Austrijos meno ambasadorius visame pasaulyje. – Helmut Zilk, Vienos burmistras.
 13. Falco buvo išskirtinis atlikėjas, kuris dažnai nešiojo kaukę. Bet dar buvo ir žmogus Hansas Hiolcelis, su kuriuo esu ne kartą bendravęs, kuomet jis buvo tiesiog Hansu. Ir tie kartai buvo išties malonūs. – Udo Huber, austrų radijo laidų vedėjas.
 14. Falco buvo ryškiausias ir nenuspėjamiausias atlikėjas, kokį man kada teko pažinti. – Anette Humpe, vokiečių dainininkė ir prodiuserė.
 15. Besiblaškantis, labai talentingas, itin intelektualus muzikas, kuris nesugebėjo susidoroti su savo asmeninio gyvenimo problemomis. – Roman Schliesser, austrų žurnalistas.
 16. Falco – vienintelis austrų dainininkas, kurio dainos buvo pripažintos pasauliniu mastu. – Niki Lauda, lenktynininkas.
 17. Kas Gėtė yra Veimarui, tuo Falco bus Vienai. – Wigald Boning, vokiečių komikas.
 18. Labai didžiuojamės, kad buvome Hanso gyvenimo dalimi. Visais tais metais buvome ne tik kūrybiniai partneriai, bet ir draugai, ir be galo džiaugėmės jo milžiniška sėkme. Falco buvo viena didžiausių pop muzikos žvaigždžių, o Hansas – tikras draugas. – Rob ir Ferdi Bollandai, muzikos prodiuseriai.
 19. Išoriškai Falco atrodė šaltakraujiškas, ekscentriškas, nenuspėjamas. Jį buvo galima mylėti arba nekęsti – vidurio tiesiog nebuvo. Joks kitas menininkas iš vokiškai kalbančių šalių nesugebėjo patraukti pasaulio dėmesio kaip Falco. Jis buvo genijus, įvesdavęs naujas madas, tačiau dažnai tapdavo stabdžiu savo paties kelyje. Falco buvo 9–ojo dešimtmečio Mocartas. Ištrauka iš jo dainos „Rock me Amadeus“ puikiai atspindi jį patį: „Jis buvo pankas, gyvenęs didmiestyje – Vienoje, kurioje viską darė. Jis buvo prasiskolinęs ir mėgdavo išgerti, tačiau visos moterys jį mylėjo. Jis buvo superžvaigždė, populiarus, išaukštintas, nes buvo talentingas; buvo jis virtuozas ir roko stabas.“ Ir Falco toliau gyvena – savo gerbėjų širdyse. – Martina Uckermann, „Kölner News Journal“. [6]

Šaltiniai

[keisti]
 1. www.falco-cominghome.de Falco Biographie
 2. www.falco-calling.com Übersetztes Falco-Zitat
 3. anikafalcofan.an.funpic.de Falco`s Zitate
 4. mitglied.multimania.de Statements about Falco
 5. www.falcowonderful.estranky.cz Falco, you are wonderful!
 6. www.koelner-newsjournal Rocklegenden - Falco – ein Leben auf der Überholspur

Nuorodos

[keisti]
Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –