Džonas Lokas

Iš Wikiquote.
Pereiti į navigaciją Jump to search

Džonas Lokas (angl.John Locke, (1632-1704) – anglų filosofas, politikas ir pedagogas.

Džonas Lokas

Sentencijos[keisti]

 1. Dar niekam nėra pavykę būti tokiam gudriam, kad paslėptų savo gudrybę.
 2. Didysis ir svarbiausias tikslas, dėl kurio žmonės vienijasi į valstybes ir paverčia save pavaldžiais vyriausybėms, yra jų nuosavybės apsauga.
 3. Jei manęs kas nors paklaustų, kada mano sūnus subręsta laisvei, aš atsakyčiau: tada, kai jo monarchas subręsta valdžiai.
 4. Jeigu dalykas suprastas – man nesvarbu, kaip jis bus pavadintas.
 5. Mandagumas – pirmoji ir visų maloniausia dorybė.
 6. Niekas negali būti pavaldus įstatymui, kuris jam nepaskelbtas.
 7. Norint išmokti didelių dalykų, reikia pradėti nuo mažų.
 8. Nuolatinis melo palydovas – gudrumas.
 9. Nuo tinkamo vaikų auklėjimo priklauso visos tautos gerovė.
 10. Padaryta skriauda ir nusikaltimas yra vienodi, nepriklausomai nuo to, ar jie padaryti karūną dėvinčio ar kokio nors menko piktadario.
 11. Prastai išauklėto žmogaus drąsa virsta šiurkštumu, mokytumas – pedantiškumu, sąmojingumas – juokdaryste, paprastumas – nekultūringumu, geranoriškumas – meilikavimu.
 12. Tarkime, kad protas, kaip mėgstama sakyti, tėra baltas popieriaus lapas, be jokio įrašo, be menkiausios idėjos. Kas jį užpildo? Iš kur atsiranda ta gausybė įvairiausių dalykų, kuriuos ten surašo veikli ir beribė žmogaus vaizduotė?.. Į visus šiuos klausimus aš atsakysiu vienu žodžiu – iš patirties.
 13. Tuščias dalykas auklėtojui kalbėti apie aistrų pažabojimą, jeigu pats duoda valią kokiai nors aistrai; bergždžiai jis stengsis išrauti savo auklėtinio ydą ar netikusį bruožą, kurių nenusikratė pats.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –