Civilizacija
Išvaizda
Sentencijos
[keisti]- Aš esu prieš „civilizaciją", kuri išniekina Motiną Žemę ir prieš mūsų žmonių rasę, kuri kankina gyvūnus ir griauna viską kas yra gera, tyra, sveika ir švaru. Netgi galvoti apie šios sergančios, degeneravusios, antinatūrinės, žydkrikščioniškos, kapitalistinės kiaulės „civilizacijos" vystymą nenoriu. Ji turi eiti, ji turi būti sulyginta su žeme, kad galėtume sukurti kažką naujo. – Varg Vikernes.
- Civilizacija remiasi ne kuriamų daiktų gausa, o kūrybos įkarščiu. – A. de Sent-Egziuperi.
- Civilizacija – siaubingas augalas, kuris neauga ir nežydi, kol nelaistomas ašaromis ir krauju. – A. Grafas.
- Civilizacija tikrąją žodžio prasme yra ne poreikių didinimas, o laisvas ir gerai apgalvotas savų norų apribojimas. – M. K. Gandis.
- Kas yra civilizacija? Tai nuolatiniai atradimai, kuriuos daro kiekviename žingsnyje į priekį žengiantis žmogaus protas; iš čia kilęs ir pats žodis – pažanga. – V. Hugo.
- Kol menas esti mūsų civilizacijos kosmetikos kabinetas, ir menas, ir civilizacija pavojuje. – Dž. Diujis.
- Mes manome, kad mūsų civilizacija artinasi prie vidurdienio, o iš tikro mums dar tik gieda pirmieji gaidžiai ir žėri ryto aušra. – R. V. Emersonas.
- Mes taip sutvarkėme civilizaciją, kad joje labiausiai lemiami, svarbiausi elementai nepaprastai priklauso nuo mokslo ir technologijos. Mes taip pat viską sutvarkėme taip, kad beveik nė vienas nesupranta mokslo ir technologijos. Tokia tvarka veda prie nelaimių bei katastrofų. Mes galim trumpam tai atitolinti, bet vėliau ar anksčiau šis degus neišmanymo bei jėgos mišinys netruks sprogti tiesiai mums į veidus. – K. Saganas.
- Moteris – tai ašis, apie kurią sukasi civilizacija. – E. Zola.
- Pirmas žmogus, kuris metė vietoj akmens keiksmažodžius, buvo civilizacijos kūrėjas. – Z. Froidas.
- Svarbiausias civilizacijos uždavinys – išmokyti žmogų mąstyti. – T. A. Edisonas.
- Tapti civilizuotam nėra lengva. Tam tėra du būdai: vienas – tapti kultūringam, kitas – tapti sugedusiam. – O. Vaildas.
- Tikras civilizacijos rodiklis – ne turtingumo ir išsilavinimo lygis, ne miestų didumas, ne derliaus gausumas, o šalies auklėjamo žmogaus moralė. – R. V. Emersonas.