Pereiti prie turinio

Karlas Saganas

Iš Wikiquote.

Karlas Saganas (angl.(Carl Edward Sagan (1934-1996) – amerikiečių astronomas.

Karlas Saganas (1980)

Sentencijos[keisti]

  1. Jei nori savo vaikus apsaugoti nuo poliomielito, gali melstis, arba gali paskiepyti.
  2. Ypatingi teiginiai reikalauja ypatingų įrodymų.
  3. Moksle dažnai atsitinka, kad mokslininkai pasako: „žinai, tai tikrai geras argumentas, mano pozicija buvo klaidinga“. Ir tada jie iš tiesų pakeičia savo požiūrį, ir daugiau apie tai iš jų neišgirsi. Jie tikrai taip daro. Tai galbūt nevyksta taip dažnai, kaip turėtų, kadangi mokslininkai yra žmonės, ir nuomonės pakeitimas kartais yra skausminga. Bet tai vyksta kiekvieną dieną. Tik aš neprisimenu, kada paskutinį kartą taip įvyko politikoje ar religijoje.
  4. Mokslinis metodas yra išbandytas ir tikras. Jis nėra idealus, bet jis geriausia, ką turime. Ir apleisti jį su jo skeptišku protokolu būtų tiesus kelias į tamsiuosius amžius.
  5. Pagalvokite, kiek religijų bandė įrodyti savo teisingumą pranašystėmis. Pagalvokite, kiek daug žmonių remiasi tomis pranašystėmis kad pagrįstų ar palaikytų savo tikėjimą, nors ir kokios miglotos bei neišsipildančios jos yra. Bet ar kada nors buvo bent viena religija, savo pranašysčių tikslumu galinti prilygti mokslui?
  6. Pasaulį reikšmingu paverčiame savo klausimų drąsa ir atsakymų gilumu.
  7. Užtikrintai pranašauti galėčiau tik tai, kad didžiausi ateities atradimai bus tokie, kokių šiandien negalime įsivaizduoti, nes dar nesame pakankamai išmintingi, kad juos numatytume.
  8. Žymiai geriau matyti visatą tokią, kokia ji yra, nei pasinerti į iliuzijas, kad ir kokias malonias ar raminančias.