Pereiti prie turinio

Stivas Džobsas

Iš Wikiquote.
Stivas Džobsas 2005 m.

Stivas Džobsas (angl. Steven Paul Jobs, (1955-2011) – amerikiečių verslininkas, verslo magnatas ir išradėjas.

Sentencijos[keisti]

 1. Aš labai gerbiu laipsniškus pokyčius ir stengiuosi daryti kažką panašaus savo gyvenime, tačiau mane visada traukė revoliuciniai pokyčiai, nes jie yra sunkesni. Jie emociškai daug intensyvesni. Ir per tokius pokyčius jūs visada prieinate laikotarpį, kuomet visi sako, kad jums nepavyks.
 2. Aš nesiekiu būti patraukliu žmonėms. Mano darbas yra priversti juos tapti geresniais.
 3. Atleidimas iš „Apple“ tapo geriausiu įvykiu mano gyvenime. Aš gavau laisvę, kuri leido man išgyventi vieną kūrybiškai aktyviausių gyvenimo laikotarpių.
 4. Bėgant metams nustojau pirkti daugelį dalykų paprasčiausiai todėl, kad dabar jie man atrodo nereikšmingi.
 5. Daugelis žmonių negali pasigirti labai įvairia patirtimi. Jų gyvenimo grafike nepakanka koordinačių, kad sujungus jas, būtų sukurta teisinga judėjimo trajektorija. Dauguma nemato problemų įvairiapusiškumo, todėl jų sprendimai yra labai paprasti. Kuo aukštesnė žmogaus kultūra, leidžianti jam plačiau naudotis žmonijos patirtimi, tuo tikslesni jo inžineriniai sprendimai.
 6. Gera reklama apšviečia žmones ir tiek. Neįmanoma apgauti žmonių šiame versle. Produktai kalba patys už save.
 7. Geriau imti ir sukurti rytojaus dieną, nei nerimauti, kad vakarykštė buvo šiaip sau.
 8. Išsiaiškinkite ir supraskite kas jums patinka. Tai turi tiesioginį ryšį tiek su jūsų darbu, tiek ir su jūsų asmeniniu gyvenimu. Darbas užims didžiąją jūsų gyvenimo dalį, ir vienintelis būdas į savigarbą – daryti tai, kas jūsų manymu yra vertas pastangų. O vienintelis būdas atlikti tokį darbą yra tai, kad jums patiktų jūsų veikla.
 9. Jūsų laikas yra ribotas, taigi nešvaistykite jo gyvendami kitų žmonių gyvenimus.
 10. Kai įmonės išauga iki multimilijardinių korporacijų, jos praranda savo ideologiją. Tarp tų, kurie valdo įmonę, ir tų, kurie atlieka darbą įsispraudžia storas viduriniosios grandies vadybininkų sluoksnis. Tokiu būdu prarandamas ryšys su produktu ir aistra jo kūrimui. O kūrėjams – vieninteliams, kuriems iš tikrųjų nenusispjauti ant savo produkto – tenka įtikinti penkis aukštesnius valdžios lygius, kad jie daro būtent tai, ko reikia.
 11. Kai man suėjo 23 metai, aš jau turėjau daugiau nei milijoną dolerių, 24 metų amžiaus – daugiau nei 10 mln., o 25 metų – daugiau nei 100 mln. Ir visa tai nesvarbu, nes niekada nieko nedariau tik dėl pinigų.
 12. Kai mėginate spręsti kokią nors problemą, pirmiausia į galvą ateina patys sudėtingiausi sprendimai, ir dauguma žmonių ties tuom sustoja. Bet jei ir toliau pratęsite mąstymą, jei įsiskverbsite į problemą, jei palaipsniui nuimsite sluoksnį po sluoksnio, tarsi luptumėte svogūną, tuomet jūs pasieksite kur kas paprastesnį sprendimą. Dauguma žmonių tiesiog neturi tam pakankamai laiko ar energijos. Mes laikome savo klientus protingais žmonėmis, jiems reikalinga tai, kas yra apgalvota iki smulkmenų.
 13. Kompiuteris yra pats nuostabiausias įrankis, su kuriuo kada nors teko susidurti. Tai mūsų sąmonės dviratis.
 14. Laiko mums duota ne tiek ir daug, kad jį praleistume bandydami gyventi kito žmogaus gyvenimą. Nepasitikėkite dogmomis: negalima gyventi, remiantis tik tuo, ką išrado kiti. Jokiu būdu, kitų nuomonės negali užgniaužti jūsų vidinio balso. Ir svarbiausia – turėkite drąsos sekti savo širdies balsu ir intuicija.
 15. Man nėra svarbu tapti turtingiausiu žmogumi kapinėse. Einant miegoti pagalvoti, kad šiandien tu padarei tikrą stebuklą – štai kas man svarbu.
 16. Mano mergina visuomet juokiasi sekso metu – nesvarbu, ką ji tuo metu skaito.
 17. Mano verslo modelis yra grupe „The Beatles“. Keturi vaikinai, kurių kiekvienas kontroliavo kito blogus polinkius. Jie subalansavo vienas kitą, ir rezultatas pasirodė didesnis nei paprasčiausia komponentų suma. Toks, mano nuomone, turėtų būti verslas: dideli dalykai nėra padaromi vienumoje, jie visada yra komandos pasiekimas.
 18. Mes esame čia tam, kad paliktume pėdsaką žemėje. Kita vertus, dėl ko dar turėtume čia būti?
 19. Mes lošiame statydami ant kortos savo viziją, ir verčiau rizikuosime, nei gaminsime „aš irgi“ tipo produktus. Tegul tuo užsiima kitos kompanijos. Kiekvienas naujas produktas – nauja mūsų svajonė.
 20. Mes nežinome kur mus veda, mes tik žinome kad yra kažkas didesnio ir svarbesnio negu bet kuris iš mūsų esantis čia.
 21. Nesistengiame į pokylį atvykti pirmi, bet ketiname jame labiausiai pasižymėti.
 22. Niekas taip nenušviečia mano dienos kaip gautas el. laiškas iš nepažįstamo žmogaus, kuris nusipirko „iPad“ D. Britanijoje ir pasakoja man, kad tai šauniausias produktas, kada nors atsiradęs jų namuose. Štai kas mane skatina judėti į priekį. Štai kas mane skatino prieš penkerius metus, štai kas mane skatino prieš dešimt metų, kai beveik visos durys buvo beveik užsivėrusios. Ir štai, kas mane vers judėti į priekį ateinančius penkerius metus, kad ir kas benutiktų.
 23. Nuo visų problemų galima tiesiog išprotėti! Rūpesčių užtenka tiek darbe, tiek ir asmeniniame gyvenime, o kai kurie dar turi ir vaikų. Šioje visuomenėje mes visuomet dėl kažko nerimaujame, mūsų nerimas nuolat auga ir niekada nesumažėja. Nelieka laiko kitiems dalykams. Mums netgi nėra laiko nagrinėti kasdieniame gyvenime mus supančių įvykių. Neturime laiko išsiaiškinti, kaip veikia skalbimo mašina ar naujas telefonas, o juk jie tampa vis labiau sudėtingesni.
 24. Pradėk nuo mažo, tačiau svajok apie didį. Nedaryk vienu metu pernelyg daug darbų. Užsiimk pradžioje nedaugeliu paprastų dalykų ir pamažu pereik prie sudėtingesnių. Ir visada galvok apie ateitį.
 25. Praeitas kelias ir yra atlygis.
 26. Tikslas – ieškau prieglobsčio, kuriam reikia remonto ar rekonstrukcijos, tačiau turinčio tvirtą pagrindą. Esu pasiruošęs griauti sienas, statyti tiltus ir įrengti apšvietimą. Turiu didžiulę patirtį, išsiskiriu beprotiška energija, turiu tai, kas vadinama „esmės vizija“. Nebijau pradėti nuo nulio. Naudingi įgūdžiai – „esmės vizija“, viešojo kalbėjimo patirtis, galiu įkvėpti žmones ir padėti jiems didelių procesų kūrime.
 27. Tu kuo puikiausiai žinai, kad daugelį dalykų, kuriuos tu valgai, užauginai ne pats. Mes vilkime drabužius, kuriuos pasiuvo kiti žmonės. Mes kalbame kalbomis, kurias išvystė kiti žmonės. Mes naudojame matematines formules, kurias sukūrė genijai. Ką noriu pasakyti: mes visada kažkuo naudojamės. Ir kaip tai yra nuostabu, kai tu pats gali kažką sukurti ir įdėti į žmonių patirties ir žinių lobyną.
 28. Turėjimas omenyje, kad aš greitai mirsiu, yra svarbiausias įrankis, su kuriuo aš esu susidūręs, padedantis man padaryti didelius pasirinkimus gyvenime, nes beveik viskas – visi lūkesčiai, garbė, gėdos ar nesėkmės baimė – mirties akivaizdoje išnyksta. Nepamiršti, kad tu mirsi, yra geriausias būdas, kurį aš žinau, išvengti minčių apie tai, kad tu gali kažką prarasti. Tada Tu esi beveik nuogas. Nėra nė vienos priežasties neklausyti širdies balso. Jūsų laikas yra ribotas, todėl negaiškite gyvendami kažkieno kito gyvenimą. Neįstrikite dogmose, t. y. nesiremkite kitų žmonių mąstymo rezultatais. Neleiskite, kad kitų nuomonių triukšmas paskandintų Jūsų vidinį balsą. O svarbiausia turėkite drąsos pasikliauti savo širdimi ir intuicija. Kažkokiu būdu jos jau žino, kuo jūs išties norite tapti. Visa kita yra antraeiliai dalykai. Jūsų darbas užims didelę dalį Jūsų gyvenimo, todėl vienintelis būdas būti visiškai patenkintam yra daryti tai, kas, Jūsų nuomone, yra didis darbas. Ir vienintelis būdas atlikti didį darbą yra mylėti tai, ką darai. Jei dar neradote šios veiklos, ieškokite. Neapsistokite. Kaip ir su visais kitais širdies reikalais, jūs žinosite, kai atrasite tai. Taip pat kaip ir su visais didžiais santykiais: jie vis gerėja ir gerėja bėgant metams. Todėl ieškokite, kol rasite. Neapsistokite.
 29. Vaikystėje vaikinas iš kaimyninės gatvės turėjo „Volkswagen Beetle“. Jis svajojo iš jo padaryti „Porsche“. Vaikinukas leido visą savo laiką ir pinigus automobilio aksesuarams, kad šis atrodytų geriau ir garsiau važiuotų. Bet kai jis baigė šiuos darbus, jis neturėjo „Porsche“. Tai buvo tik garsiai važiuojantis, negražus „Volkswagen Beetle“.
 30. Vienintelis būdas darbą atlikti puikiai: reikia jį mylėti. Jei dar tokio neatradai, nepasiduok, ieškok toliau. Ir tik širdis tau pasakys, kai tokį darbą surasi.
 31. Visa tai, ką mes atstovaujame yra mūsų idėjos ir mūsų žmonės. Keltis ryte ir eiti į darbą mus verčia tik ypač protingi žmonės dirbantys kompanijos viduje. Visada maniau, kad teisingas darbuotojų pasirinkimas yra raktas į sėkmę bet kuriame versle.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –