Karlosas Kastaneda: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
126 pridėti baitai ,  prieš 3 metus
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
# Mūsų [[gyvenimas|gyvenime]] nėra nieko svarbesnio už [[dvasia|dvasios]] tobulinimą. Netobulinti dvasios reiškia siekti mirties, o tai reiškia nesiekti nieko, nes [[mirtis]] ir taip mus pasiims.
# Tik [[mirti|mirties]] idėja padaro kovotoją pakankamai laisvu, kad galėtų atsisakyti savęs dėl bet ko. Jis žino, kad mirtis sėlina artyn ir neduos jam laiko prie nieko prisirišti, todėl nieko netrokšdamas, jis išbando viską.
 
===Apie žmogų===
# Vidutinis [[žmogus]] būna [[nugalėtojas]] arba [[nugalėtasis]] – priklausomai nuo to, jis tampa [[persekiotojas|persekiotoju]] arba [[auka]]. Šios dvi būsenos dominuoja tol, kol jis nepamato. Matymas išsklaido pergalės, pralaimėjimo ar kančios [[iliuzija|iliuziją]].
# [[Magija]] – tai ne užkeikimai ir ne fokusai, o [[laisvė]] esmingai suvokti pasaulį ir viską, ką žmogui įmanoma pasiekti. O laisvė pasiekiama ištiesus ranką.
# Mes darome save arba nelaimingais, arba stipriais. Darbo apimtis yra ta pati.
# Mes suvokiame. Tai sunki [[tiesa]]. Bet ką mes suvokiame, nėra toji pati tiesa, nes mes išmokstame suvokti atsirinkdami.
# Mes visi, [[karys|kariai]] ir ne kariai, turime po kubinį centimetrą šanso, kuris retsykiais vis iššoka mums prieš akis. Karys nuo paprasto žmogelio skiriasi tuo, kad jis šią tiesą suvokia ir visuomet būną budrus. Karys laukia, todėl, kai tas kubinis centimetras šanso išnyra, jis jį nutveria.
# Neįprastas [[elgesys]], sistemingai praktikuojamas ir išmintingai organizuojamas, galiausiai priverčia susitelkimo tašką pajudėti.
40 089

pakeitimai

Naršymo meniu