Mindaugas Rojus

Iš Wikiquote.

Mindaugas Rojus (g. 1981 m.) – operos dainininkas (tenoras / baritonas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas, sceninio dueto „Žemaitijos perlai“ narys.

Mindaugas Rojus

Citatos[keisti]

 1. „Kūrinys turi įsigyventi tavo mintyse ir širdyje; jeigu dainuodamas tebegalvoji apie tekstą – vadinasi, yra nekas.“[1] – 2009 m. lapkričio 14 d.

Apie Mindaugą Rojų[keisti]

 1. Mindaugas Rojus Onegino vaidmeniu veržte įsiveržė į teatro gyvenimą – išskirtinis jo balso grožis negali nežavėti klausytojų.“[2] – Kompozitorė Audronė Žigaitytė–Nekrošienė, „Oneginas ir dvi Karmensitos“, „Vakarų ekspresas“, 2007 m. kovo 9 d.
 2. „Mano geriausias studentas.“[3] – Operos solistas, profesorius Eduardas Kaniava, „Balsas”, 2009 m. liepos 3 d.
 3. „Turite per daug gerus duomenis ir Dievo duotą balsą, kad galėtumėte jį švaistyti. Privalote tarnauti savo balsui, jį naudoti ir dainuoti tokius kūrinius, nuo kurių mes visi verktume iš džiaugsmo ir iš sielvarto, nes balsas yra vertas jūsų pavardės.“ – Operos solistas, LMTA profesorius Vytautas Juozapaitis, „Triumfo arka“, 2009 m. rugsėjo mėn.
 4. „Man kiekvienas susitikimas su Mindaugu Rojum yra tikrai labai šiltas ir malonus, nes tai yra žmogus, apdovanotas Dievo dovana – ar kaip ją bepavadinsi, bet jis ją turi. Nėra geresnio, gražesnio instrumento nei žmogiškasis balsas.“[4] – Operos solistas, profesorius Eduardas Kaniava. 2009 m. rugsėjo mėn.
 5. „Sakoma, kad meilės ir kosulio negalima paslėpti. Negali Rojus paslėpti ir niekaip nepaslėps Dievulio jam duoto labai gražaus balso. Kai skamba tobulas žmogaus balsas, yra pats geriausias instrumentas.“ – Muzikologė, LMTA docentė Zita Kelmickaitė. „Triumfo arka“, 2009 m. spalio 10 d.
 6. „Jūsų balso grožis yra dangiškas. Turite Stradivarijaus smuiką, kuriuo griežiate vestuvėse. Tie du dalykai yra nesuderinami. Jūsų balsas yra vertas aukščiausių scenų ir aukščiausių įvertinimų.“ – Operos solistas, LMTA profesorius Vytautas Juozapaitis. „Triumfo arka“, 2009 m. lapkričio 28 d.
 7. „Tokį, kokį jūs turite balsą – tai auksas. Turint tokį auksinį balsą, turite kelti sau labai aukštą tikslą.“ – Muzikologė, LMTA docentė Zita Kelmickaitė. „Triumfo arka“, 2009 m. lapkričio 28 d.
 8. „28–erių baritonas scenoje yra solidžiai dramatiškas operos liūtas. O kasdienybėje iš Darbėnų kilęs dainininkas – kaip reta nuoširdus, nepasipūtęs, nelinkęs sureikšminti savo talento ir pasiekimų arba suteikti lemtingos svarbos nuoskaudoms ir nesėkmėms.“[5] – Valerija Lebedeva, „"Triumfo arkoje" – ir Klaipėdos talentai“, „Vakarų ekspresas“, 2009 m. lapkričio 14 d.
 9. „...matyt, ne vienas jų, gerai pažinojusių darbščią, bet žemiškų gėrybių nepertekusią, tris vaikus auginusią Rojų šeimyną, pasidžiaugė, kad Mindaugas dainininko karjeros pradėjo siekti anksčiau, nei ministras Gintaras Steponavičius griebėsi reformuoti švietimą ir mokslą. Mat nors motulė gamta būsimajam dainininkui nepašykštėjo reto grožio balso, to pagal naujus reikalavimus per maža, kad būtų galima pretenduoti į „valstybinį“ krepšelį studijoms apmokėti.“[6] – Jūratė Laučiūtė, „Kur yra rojus?“, „Lietuvos žinios“, 2009 m. lapkričio 17 d.
 10. M. Rojaus balso tembras panašus į legendinio tenoro Placido Domingo, kuris dainininko karjerą pradėjo kaip baritonas.“[7] – Latvijos nacionalinės operos dirigentas Normunds Vaicis. „Dirigentas N.Vaicis: M.Rojaus tembras panašus į Domingo“, „15min“, 2010 m. gegužės 21 d.
 11. „Esat pasaulinio masto dainininkas, jūsų balso tembras yra fantastiškas.“[8] – Dainininkė Aistė Pilvelytė, LNK projektas „Lietuvos supermiestas“, 2011 m. kovo 13 d.
 12. Mindaugas Rojus, atliekantis Džanio Skikio vaidmenį, kuria įdomų, gyvybingą personažą, „įsisavinusį" (kaip ir skaniausius palikimo kąsnelius) geriausias atlikėjo savybes: malonaus tembro balsą, nuoširdumą, gyvą reakciją į veiksmą, spontaniškumą, žaismingumą (kuris retkarčiais pakiša koją jam kuriant dramatinį vaidmenį). Vaidmens erdvė jam leidžia ne tik demonstruoti talentus, bet ir maloniai koketuoti su publika – tą jis moka, publikai tai patinka.“[9] – Gitana Gugevičiūtė, „Be naftalino ir be užrašo „nauja”, „Bernardinai”, 2011 m. rugsėjo 10 d.

Išnašos[keisti]

Oficialus Klaipėdos muzikinio teatro puslapis

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –