Džekas Londonas

Iš Wikiquote.

Džekas Londonas (angl.Jack London, (tikr. Džonas Grifitas Londonas) (1876-1916) – amerikiečių rašytojas.

Džekas Londonas (1900)

Sentencijos[keisti]

Apie žmogų[keisti]

 1. Koks mažas žmogus ir koks jis didelis!
 2. Tikroji žmogaus paskirtis – gyventi, o ne egzistuoti.
 3. Žmogus negali nuskriausti kito žmogaus – jis gali nusiskriausti tik pats.

Kitos[keisti]

 1. Alkoholizmas – barbariškumo vaisius – lyg replėmis laiko žmoniją nuo žilos, laukinės senovės ir renka iš jos siaubingą duoklę, surydamas jaunystę, ardydamas sveikatą, slopindamas energiją, žudydamas gražiausią žmonių giminės žiedą.
 2. Degtinė mums visuomet ištiesia ranką, kai mes nusilpstame, ir rodo iš susidariusios padėties lengvą išeitį. Bet jos pažadai – miražas. Dvasinis pakilimas apgaulingas. Degtinės veikiami mes prarandame tikrąjį daiktų vertės supratimą.
 3. Didumai jaunimo girtavimas toks svetimas, kad, nematydami spiritinių gėrimų, jie visai jų nepasiges. Jaunuoliai skaitys knygose, kad kitados žmonės vaikščiojo į smuklę, ir tai jiems atrodys toks pat laukinis paprotys, kaip bulių kova ar raganų deginimas ant laužo.
 4. Girtas gali pridaryti tokių dalykų, kokių neišgėręs niekada nesumanytų.
 5. Ir kaip tas, kuris pergyveno kruviną karą, sušunka: „Šalin karą!“, – taip aš šaukiu: „Šalin alkoholį!“ Nenuodykite jaunų gyvybių šiuo nuodu! Vienintelis būdas nutraukti karą – nustoti kariauti. Vienintelis būdas nutraukti girtavimą – nustoti pardavinėti alkoholį. Kinija nutraukė visuotinį opiumo rūkymą, uždrausdama jį auginti ir įvežti į šalį. Visi filosofai, dvasininkai ir gydytojai galėjo tūkstantį metų iki užkimimo teigti opiumo žalą, bet, kol nuodas prieinamas, jį rūko. Tokia jau žmogaus prigimtis.
 6. Jeigu tu nuslėpei tiesą, jeigu nepakilai iš vietos ir nepašnekėjai susirinkime, jeigu kalbėdamas nepasakei visos tiesos – tu išdavei tiesą.
 7. Kaulas, numestas šuniui, nėra gailestingumas; gailestingumas – tai kaulas, kuriuo dalijiesi su šunimi, kai esi alkanas ne mažiau už jį.
 8. Kelio pradžia – taurelė, vidurys – išgeriančiųjų kompanija, taurelė kita, pora taurelių pietaujant. Pabaiga – kalėjimas už žmogžudystę, už išeikvojimą, psichiatrinė ligoninė, mirtis nuo atsitiktinės lengvos ligos.
 9. Nevalia supanašėti su lengvabūdišku vėjarodžiu, pasisukančiu menkiausiam vėjeliui pūstelėjus.
 10. Pasiūlos ir paklausos požiūriu, gyvybė yra pigiausias dalykas pasaulyje. Vandens, žemės, oro kiekis apibrežtas, bet gyvybė gimdanti gyvybę – begalinė.
 11. Svaigalai visada tiesia ranką, kai mus ištinka nesėkmė, kai silpstame, kai esame nuvargę. Bet jų pažadai apgaulingi: fizinė jėga, kurie ją žada , netikra, dvasinis pakilimas – tariamas.
 12. Vandens, žemės, oro kiekis apibrėžtas, bet gyvybė gimdanti gyvybę – begalinė.
 13. Verčiau būsiu ryškiausias meteoras negu amžina, bet susnūdusi planeta...
 14. Vyrui moteris – tai tas pat, kaip žemė legendiniam jos sūnui; užtenka jam tiktai parpuolus pabučiuoti jos krūtinę, ir jis vėlei įgauna jėgų.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –


Commons
Commons
Vikitekoje galima rasti vaizdinės, garsinės ar kitokios medžiagos tema