Pereiti prie turinio

Autoritetas

Iš Wikiquote.

Sentencijos[keisti]

  1. Asmeninis pavyzdys – geriausias būdas autoritetui įgyti. Asmeninis pavyzdys – geriausias įrodymas ne tiktai kitiems, bet, svarbiausia, sau pačiam. Kai jūs iš kitų reikalaujate to, ką patys įgyvendinote, jūs įsitikinęs, kad jūsų reikalavimai įvykdomi, iš savo patyrimo žinote, ar tai sunku ar lengva. – K. Stanislavskis.
  2. Besąlygiška pagarba autoritetui yra didžiausias tiesos priešas. – A. Einšteinas.
  3. Joks autoritetas neturi būti proto viešpačiu; priešingai, protas turi būti autoriteto viešpačiu ir jam vadovauti. – P. Ramusas.
  4. Kas ginčijasi remdamasis autoritetu, tas panaudoja ne savo protą, o greičiau atmintį. – L. da Vinčis.
  5. Kurių velnių šitie galiūnai sukišo savo protus ir autoritetą, atsiprašant, rusams, vokiečiams ir lenkams į užpakalį? Kodėl mes nepavirtome milijonine tauta ir, vietoje patys vergavę, nepavertėme vergais savo kaimynų? – A. Škėma.
  6. Niekuomet nebus iš tikrųjų laisvos ir apšviestos valstybės, kol ji nepripažins individo kaip aukštesnės ir nepriklausomos galios, iš kurios kyla visa jos pačios galia ir autoritetas, ir kol ji atitinkamai nesielgs su juo. – H. D. Toro.
  7. Siekdamas nubausti už panieką autoritetams, likimas mane patį pavertė autoritetu. – A. Einšteinas.
  8. Tiesa yra laiko, o ne autoriteto duktė. – F. Bekonas.
  9. Visada, prieš atsirandant galimybei pastatyti ką nors nauja, turi susilpnėti to, kas jau egzistuoja, autoritetas. – S. Cveigas.