Vytautas Landsbergis

Iš Wikiquote.
Vytautas Landsbergis

Vytautas Landsbergis (g. 1932 m.) – lietuvių politikas, visuomenės veikėjas, meno, muzikos ir kultūros istorikas.

Citatos[keisti]

 1. Blogas įstatymas – reikia jį taisyti, o ne keikti Tėvynę. Juk tėvynę – tai mes patys, visi žmonės, nors ir klaidinami.
 2. Čiurlionį jaučiame šiandien ir nacionaline, ir idėjine ir estetine prasme kaip integralią mūsų kultūros dalį.
 3. „Dabar viskas yra „jerunda“ prieš pagrindinį dalyką – „zasratj mozgi“.
 4. „Pačios naujausios pasakos yra ne brolių Grimų, o brolių „Almax“: skaitovas dabar keliauja po rajonus ir skaito tas pačias eilutes ta pačia veido išraiška. (2003 12 31 dienraštis „Lietuvos rytas“).
 5. „Minkštas diplomatinis žodynas ten yra negirdimas. Yra išgirstama tik sukietinus balsą.“ (Siūlo vartoti „kietesnį" žodyną siekiant gauti informacijos iš Rusijos apie naftos telkinį D-6.)
 6. Nepriklausomybė! Ji yra. Bet ji nuolat išmėginama. Yra daugybė tarptautinių ir vidinių frontų, kuriuose turime stovėti.
 7. Pirmas demokratijos principas yra tolerancija (kitai tautai, asmeniui, idėjai), gyvuojanti kritiniuose idėjų mainuose. Tai pasiekiama turint atvirą protą.
 8. „Tolesnis strateginis tikslas – Lietuvos sąjunga su savimi.“ (2004 05 27).
 9. „Deologai siūlo seną vaistą: nuo depresijos gerai agresija. Sveikatos ministerija turėtų aktyviau propaguoti.“ (2004 05 27)
 10. Jeigu žmogus nori gyventi dorai, tai kodėl pasaulyje negali būti doros politikos?
 11. Kai pasirišu juostelę, kiti parlamento nariai žiūri į ją susidomėję, lyg su pavydu“ – (Apie savo tautinį kaklaraištį ES Parlamente, Briuselyje, 2006 kovo 24 d.).
 12. Kodėl patriotizmo sąvoka – kažkas pasakė – įgyja „neigiamą atspalvį“? Čia visiška sąvokų sumaištis. Juk Tėvynės meilė – vertybė. Apie ją gali būti ir nekalbama, bet ji yra ir šildo – arba jos nėra, ir kas nors nešiojasi tuštumą. Kai žodis meilė turės neigiamą atspalvį, žmonija visai išsigims.
 13. Lietuviai yra tie, kurie tiki, kad šita žemė prie Neries, Nemuno ir Baltijos gali būti graži ir teisinga.
 14. Mūsų situacija, istorinė ir geopolitinė, yra Rytai ir Vakarai. Tai pas mus reikia išvesti šitaip: kairė akis žiūri į Rytus, dešinė akis žiūri į Vakarus, o Lietuvos veidas žvairuoja.
 15. Muzika visada gynė laisvę, pati būdama laisvės prieglobstis.
 16. Tai, ką širdyje žmogus nešioja, yra didelė jėga, galingesnė už geležinį ginklą.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –