Pereiti prie turinio

Ričardas Bachas

Iš Wikiquote.
Richard David Bach (1970)

Richard Bach, g. 1936 m. – amerikiečių rašytojas, lakūnas.

Sentencijos ir aforizmai[keisti]

Apie žmogų[keisti]

 1. Kaip dažnai vienas žmogus iš poros stengiasi kilti į viršų, o antras traukia žemyn. Vienas veržiasi pirmyn, o antrasis stengiasi, kad už kiekvienus du į priekį nueitus žingsnius būtų žengti trys atgal.
 2. Kiekvienas žmogus, atsirandantis tavo gyvenime, kiekvienas įvykis susijęs su tavim, – visa tai atsiranda todėl, kad pats tuos žmones ar įvykius prišaukei. Ir tai, kaip elgtis su jais toliau, tu renkiesi pats.
 3. Kiekvienas žmogus įžengia į tavo pasaulį, ir visi įvykiai tavo gyvenime vyksta todėl, kad pats juos prisišaukei. Tik tu pats apsisprendi, ką su jais daryti. – „Iliuzijos“.
 4. Štai kaip čia gyvena žmonės: didelės namų pavidalo dėžės apsiginti nuo „lietaus“ ir „sniego“ su šonuose iškirstomis skylėmis, pro kurias jie žiūri į lauką. Jie laksto aplink, įlindę į mažesnes, spalvotas dėžutes su keturiais ratais kampuose. Šita dėžučių kultūra jiems reikalinga todėl, kad kiekvienas iš jų suvokia uždarytą dėžutėje, vadinamoje „kūnu“: kojos, rankos, pirštai judinti pieštukams ir įrankiams, kalba, nes jie nebemoka bendrauti, akys, nes nebemoka matyti. Keista mažytė planeta. Pasiilgau tavęs.

Kitos[keisti]

 1. Atsisveikindamas neliūdėk. Išsiskyrimas būtinas, kad vėl galėtum susitikti. Draugai vis vien susieis – nesvarbu, po akimirkos ar po kelių gyvenimų.
 2. Dangus – tai ne erdvė ir ne laikas. Pasiekti dangų reiškia tapti tobulam!
 3. Gyvenk nesusigėdindamas, jei tai ką sakai ar darai yra paskelbta visame pasaulyje, net jei tai, kas pasakyta yra netiesa.
 4. Idėjos visada Tau pateikiamos kartu su galia jas įgyvendinti.
 5. Klaidų nebūna. Visi įvykiai, kuriuos prisišaukiame, net ir patys nemaloniausi, yra būtina tam, kad išmoktume, ką turime išmokti; kad ir kokį žingsnį žengtume, jis reikalingas nueiti ten, kur esame nusprendę eiti. – „Tiltas per amžinybę“.
 6. Laimė – tai atlygis, kurį gauname gyvendami pagal aukščiausią kokį tik žinome teisingumą.
 7. Mes esame tiltas per amžinybę, nusidriekiantis viršum jūros: patrakėliškai ieškantys malonumų, smagiai tyrinėjantys paslaptis, pasirenkantys nelaimes, triumfą, išmėginimus, neįtikėtinus sutapimus, vėl ir vėl iš naujo išbandantys save ir besimokantys mylėti, mylėti, mylėti?
 8. Persigalvok – ir pasaulis aplink pasikeis.
 9. Prasmė, kurią pasirinkau, kuri pakeitė mano gyvenimą: įveikti baimę, regėti nuostabą.
 10. Svajones žlugdo vienintelis dalykas – kompromisai.
 11. Štai testas, kad pasitikrintum, ar tavo misija žemėje baigta: jeigu tu gyvas, – vadinasi, dar ne.
 12. Tai, ką vikšras vadina pasaulio pabaiga, mokytojas vadina drugeliu.
 13. Tikros meilės istorijos pabaigos niekada neturi.
 14. Vengdami problemų niekada nebūsite tas, kuris jas įveikė.