Naudotojo aptarimas:Žiedas

Iš Wikiquote.
Pereiti į navigaciją Jump to search
Wrench made in SVG.svg

Sveika(s), atvykęs (-usi) į Vikicitatas Žiedas!

If you do not understand Lithuanian, please refer to this page.

Sveiki, atvykę į Vikicitatas!

Gerai, kad įsijungėte į vikibendruomenę – tikimės, kad aktyviai dalyvausite projekte. Jei tai Jūsų pirmas wiki principais paremtas projektas, paskaitykite pradinę informaciją. Jei esate dalyvavę(s) Vikicitatose (kuria nors užsienio kalba), užsukite į Bendruomenės skyrelį. Čia galima rasti naudingų nuorodų, susitarimų, informacijos apie vikisričių projektus.

Ką reikėtų žinoti:

  • Vikicitatos yra bendruomeninis projektas, todėl jame labai svarbi tarpusavio pagalba ir sutarimas.
  • Vikicitatų kūrimas grindžiamas bendruomeniškumo prinicipais, projekto tobulinimas – citatų sistematizavimu, kompaktišku dėstymu, išsamumu. Iškilus prieštaravimams – daugiašaliais kompromisais. Todėl nereiktų nustebti, jeigu kas nors kritikuotų Jūsų darbą. Dalykiškas pastabas, konstruktyvius pasiūlymus svarbu perskaityti, į juos atsižvelgti.
  • Taip pat nepamirškite pasirašyti po kiekvieno savo įrašo aptarimų puslapiuose (pasirašoma gale prirašant tris ar keturis tildės ženklus (~~~~)
Tokiu būdu galite pasirašyti
  • Jei pastebėjote, kad Jūsų pakeitimai perdaryti iš esmės, neskubėkite jų atstatinėti – parašykite savo argumentus aptarimų puslapyje, informuokite atitinkamą redaktorių.
  • Kurdami naują, redaguodami esamą straipsnį, galite naudoti redagavimo peržiūros funkciją „Rodyti peržiūrą" – taip išvengsite bereikalingų taisymų.
  • Nepamirškite, kad galite susikurti asmeninį naudotojo puslapį. Jame galite laisvai reikšti savo mintis – kurti, rašyti, filosofuoti, kadangi jam netaikomi griežti informacijos atrankos (pvz., kaip yra enciklopedijos atveju) reikalavimai, tačiau ir šiame puslapyje pateikta medžiaga turi būti vienaip ar kitaip susijusi su šiuo projektu.
  • Jei manote, kad kuris nors puslapis yra puikus, atkreipkite aktyvesnių Projekto dalyvių dėmesį – pasiūlykite straipsnį pažymėti vertingu, pavyzdiniu ar pan. Gal jis taps savotišku etalonu kitiems – ypač naujiems – Vikicitatų projekto nariams arba kitaip pasitarnaus, siekiant aukštesnės projekto medžiagos kokybės.
  • Labai prašome Jūsų nedėti į Vikicitatas netinkamos informacijos (pvz., ilgų autorių aprašų, biografijų, straipsnių, literatūros tekstų).
  • Prašome Vikicitatas numeruoti dedant ženklą #, naujas citatas įkelti į reikiamus puslapius ir reikiamus skyrelius (pagal abėcėlę).
  • Jei kyla kokių nors klausimų, nesivaržydami kreipkitės į kitus dalyvius, kurie visada pasirengę Tau padėti.

Sėkmės!
  Bendruomenės atstovas


--Reda/gavimas 08:24, 2009 vasario 2 (UTC)

Dėkui už aktyvią veiklą projekte. Prašyčiau atkreipti dėmesį į kai kuriuos taisymus. Lietuvių kalboje yra du skirtingi skyrybos ženklai – trumpas brūkšnys ir ilgas brūkšnys. Kada kurį brūkšnį vartoti yra taisyklės. Pasitaiko atvejų, kad ištaisote ten, kur buvo gerai. Pagarbiai. --Kurmis 22:23, 2009 vasario 26 (UTC)

Žaviuosi Jūsų pasiaukojamu darbu. Labai norėtųsi, kad lietuviškos vikicitatos būtų ne tik labai turtingos, bet ir tvarkingos. Siūlyčiau dirbti bent šiek tiek atidžiau, nedubliuoti jau esančių puslapių ar sentencijų. Būtų gerai, jei galėtumėte sentencijas įkelti ne į puslapio pabaigą, o į reikiamą vietą (abėcėlės tvarka), nes taip daroma tvarkingose vikicitatose kitomis kalbomis. Pagarbiai. --Kurmis 18:14, 2009 kovo 3 (UTC)

Labas, dėkoju už pasitikėjimą ir mano darbo pripažinimą. Su Jūsų pasiūlymu sutikčiau. Dar kartą noriu pasidžiaugti, kad ir Jūs labai sėkmingai pradėjote darbą šiame projekte. Linkiu ir toliau nenuleisti rankų. Sėkmės. --Kurmis 18:11, 2009 kovo 6 (UTC)

Šiaip pastebėjimas: Projekto nustatymuose įvedus el. pašto adresą, būtų galima susirašyti el. paštu... --Reda/gavimas 18:38, 2009 kovo 22 (UTC)

El. p.[keisti]

Ačiū už laišką, pasirodo, wikiquote sistema veikia ;-) tik nžn, kaip Jums atsakyti - Jūsų nustatymuose reikalingas el. pašto adresas (db jo nėra). Artimiausiu metu skype nebūnu. --Reda/gavimas 10:55, 2009 balandžio 8 (UTC)

Stop[keisti]

Nemanau, kad gera mintis kurti straipsnius su vienui viena sentencija, kuri netgi visiškai tam straipsniui netinkama. --Homo 19:19, 2009 balandžio 20 (UTC)

Na, aš padarau pradžią, o vėliau būtinai pildysiu.--Žiedas 19:24, 2009 balandžio 20 (UTC)
Svarbu ne tik kiekybė, bet ir kokybė... --Homo 19:27, 2009 balandžio 20 (UTC)
Man taip pat susidaro įspūdis, kad bent jau kai kurie nauji puslapiai kuriami vien dėl skaičiaus. Reikėtų viską daryti kruopščiau, pasitikrinti. Sukūrus naują puslapį, sutvarkyti jį iki galo, o tam reikia laiko. Šiuo metu labai kenčia projekto kokybė. --Kurmis 21:09, 2009 balandžio 20 (UTC)

Dėl redagavimo mygtukų[keisti]

Bet redagavimo mygtukų dabar yra po 20. Vikicitatose jie atnaujinti diena ar dviem anksčiau negu Vikišaltiniuose. Gal tik pas jus jų nesimato. Po atnaujinimo pas mane iš karto taip pat nebuvo. Jeigu taip yra, ką daryti paskaitykite puslapio MediaWiki:Common.js viršuje. Turėtų viskas susitvarkyti. Sėkmės. --Kurmis 13:18, 2009 gegužės 9 (UTC)

Mediawiki jau koreguota. Jei nesimato, tai čia yra naršyklės ypatumai (pvz., reikia išvalyti taip vad.Cache etc.). --Redagavimas 17:33, 2009 gegužės 10 (UTC)

Dėkui už aktyvią Projekto plėtrą! (šypsena, upė, arklys, asilas, našta, satyra, kvailybė, logika, demokratija, viskas, lygybė, paprotys, supratimas, proza, lobis, erdvė, Bruno Ferrero, sąlyga, priežastis, daiktas etc.). --Redagavimas 17:42, 2009 gegužės 10 (UTC)

Kategorija:Fotografai[keisti]

Nepriimtina kurti kategorijas su vienu straipsniu. Artimiausiu metu pastarojoje turėtų atsirasti dar bent du atstovai, kitaip gresia ištrynimas. (Tuo atveju fotografą galėjote priskirti prie menininkų kategorijos.) --Kellogg 09:39, 2009 gegužės 13 (EEST)

Prašau netalpinti į projektą klaidingos informacijos. Jei tikslios nežinote, geriau neminėti jokios. Kaip suprantu, šiuo atveju rašytojas buvo priskirtas bendrapavardžiui italų politikui, Italijos komunistų partijos nariui, rastam italų Vikipedijoje. Dėl leidyklos vadovo „titulo“ taip pat suabejota, kadangi pastarosios tinklapyje pateiktuose kontaktuose tokio fakto nerasta, be to, pastebėta įtartina logika, kai rašoma, jog veikėjas mirė prieš trejus metus, bet šiuo metu vis dar vadovauja (tuo tarpu rašytojas 2009 metais išleido naują knygą). Gal dėl leidyklos aš klystu, todėl būtų gerai, kad pateiktumėte konkrečius šaltinius, kur būtų nurodyti minėti duomenys. --Kellogg 12:05, 2009 gegužės 13 (EEST)

Kruopštumas ir atidumas[keisti]

Būtų gerai, kad prieš įkeldamas naują turinį jį peržvelgtumėte ir, jei reikia, ištaisytumėte stiliaus ar gramatikos klaidas. Ypač tais atvejais, kai naudojatės „copy–paste“ funkcija įkelti informaciją iš internete esančių šaltinių (kalbu apie pirmąsias skyrelyje aukščiau paminėto puslapio versijas ([1]) ir šį šaltinį [2]), kurių patikimumu iš pirmo žvilgsnio galima suabejoti. --Kellogg 12:29, 2009 gegužės 13 (EEST)

Tos pačios klaidos[keisti]

Iš anksto atsiprašau, nes nenoriu įžeisti, bet tokie keitimai kaip šis man atrodo keisti ir juokingi. Sukuriate puslapį „kapas“, į kurį įkeliate su tuo žodžiu nesusijusią sentenciją (esminiai žodžiai yra „privilegijos“, „laisvės“ ir „teisingumo“, nors dėl to galima ginčytis), o paskui dar sukuriate tam vieninteliam puslapiui kategoriją, kurią pačią neteisingai priskiriate kaip subkategoriją (kategorija rodo į save) ir neteisingai pavadinate (teisingas pavadinimas būtų „mirtis“; projektas juk ne laidojimo namai, kurie „kažką užjaučia dėl netekties“). Kitaip sakant, darote tas pačias klaidas, dėl kurių anksčiau jau buvote įspėtas tiek manęs, tiek ir kitų dalyvių. (Ir ką tik vėl sukūrėte naują vieno straipsnio kategoriją „ateizmas“, nors puslapį „ateistas“ galėjote priskirti prie religijos kategorijos.) --Kellogg 18:22, 2009 gegužės 13 (EEST)

Sutinku, kad tos pačios klaidos daromos ir toliau. Manau, kad puslapyje „Pjesė“ O. Vaildo sentencija visiškai netinka. Šiek tiek abejoju ir dėl A. Monterlano sentencijos tinkamumo minėtame puslapyje. Puslapyje „Scena“ B. Dizraelio sentencija netinka. Panašių pavyzdžių galėčiau pateikti nemažai. Aš suprantu, kad čia paminėtos ir nepaminėtos klaidos atsiranda ne iš blogos valios, bet jas ištaisyti bus labai sunku. Negalima sentencijoje vien pamačius vieną ar kitą žodį, neįsigilinus į jos prasmę, jau įkelti ją į konkretų teminį puslapį. Suklysti gali kiekvienas, bet, mano nuomone, klaidų per daug, kad galėtume į jas nekreipti dėmesio. Siūlau projekte daryti tik tai, ką gerai išmanote. Sėkmės! --Kurmis 14:16, 2009 birželio 12 (UTC)
Kiekvieno žmogaus kantrybė turi ribas. Baigiasi ir mano kantrybė. Dirbate projekte jau ne pirmas mėnuo, tačiau tobulėjimas tikrai nepakankamas. Nuolat pasikartojančios, grubios klaidos menkina Jūsų darbo kokybę. Į projekto dalyvių pastabas ir pasiūlymus nenorite reaguoti arba nesugebate. Turiu mintyje birželio 22 dieną Jūsų sukurtus puslapius „Beždžionė“ ir „Pranašumas“, iš dalies ir „Daina“. Pradedu rimtai abejoti dėl Jūsų veiklos projekte konstruktyvumo. Padarykite išvadas. Tegul tai bus paskutinis įspėjimas. Sėkmės! --Kurmis 14:40, 2009 birželio 23 (UTC)
Nežinau, kur čia problema, bet vėl ir vėl klystama (puslapiai „Nuolaida“ ir „Ženklas“), daromi abejotini pakeitimai, karščiuojamasi ([3], kiek prisimenu, iš sukurto dublikato buvo nuiminėjamas ir mano uždėtas skydelis „Trinti“). Bijau, kad pribrendo laikas įspėjamajam (gal netgi ir rimtesniam) blokavimui. Aišku, tai turės nuspręsti administratorius Kurmis. Vikipedijoje blokavimai lyg ir truputį padėjo. Žiedas liovėsi kūręs nerišlius straipsnius (nors keletas išminčių buvo), tačiau klaidų vis dar pasitaiko... Be abejo, Žiedas nėra koks nors piktybinis vandalas ar trolis, bet klysta neįtikėtinai daug, įspėjimai nepadeda. Atrodo, žmogus nori prisidėti prie projekto kokybės gerinimo, bet išeina visiškai priešingai – projekto kokybė nuo tokios Žiedo veiklos tik prastėja. --Homo 12:48, 2009 rugpjūčio 11 (UTC)
Suklysti gali kiekvienas, bet negalima leisti, kad klaidos taptų savotiška sistema. Pripažįstu gerbiamo Žiedo pastangas, bet susidaro įspūdis, kad bet kokia kaina siekiama kurti naujus (kartais su netinkamomis citatomis), kad ir labai trumpus puslapius. Galbūt tuo norima pasiekti, kad projektas bent jau pagal puslapių skaičių užimtų reikšmingą vietą tarp vikicitatų kitomis kalbomis. Bet ar tai svarbiausia? Manau, kad tikrai ne. Niekada nepralenksime nei angliškųjų, nei itališkųjų, nei vokiškųjų vikicitatų, nes mūsų galimybės ribotos ir pirmiausia dėl to, kad turime labai mažai aktyvių projekto dalyvių. Manau, kad ir turint pačius gražiausius tikslus projekto kokybė nukentėti negali. Reikia pripažinti, kad Homo visiškai teisus, Žiedo veikla kartais problemas sukelia. Kad ir tas nelemtas atvejis su „dievoieška“. Ar taip buvo sunku pasitikrinti žodyne (galima ir internetiniame)? Juk žodis „dievoieška“ ten yra, o žodžio „ieška“ (kaip taisė Žiedas) ten nėra. Pasitikrinai – ir viskas aišku. Tačiau Žiedas to nedaro. Du kartus taiso klaidingai ir dar pyksta. Taip daryti nereikėtų. Taigi Žiedui tikrai reikia tam tikro laiko, kad galėtų apgalvoti savo klaidas, savo poziją ir vietą projekte. Manau, kad tam dviejų savaičių pakaks. Tebus tai įspėjamasis blokavimas.--Kurmis 16:19, 2009 rugpjūčio 11 (UTC)

Gal neblokuokit. Aš sustabdysių veiklą projekte.--Žiedas 16:23, 2009 rugpjūčio 11 (UTC)

Čia kai reikalas trolis. Koks kitas naudotojas kasdien (o dar ir po kelis kartus per dieną) kaitalioja savo naudotojo puslapį (ir Vikipedijoje, ir Vikicitatose), ten įdėdamas ir išimdamas vis tą pačią informaciją? Rašyti straipsnių nemoka ir net nesistengia - pats seniau siūliau atsiųsti skanuotą VLE medžiagą, kad galėtų rašyti tvarkingus straipsnius ir mokytis enciklopedinio stiliaus - nenorėjo, tada mokinau, kaip apie kaimus stub'us rašyti - irgi nesiėmė. Nežinau, ko Naudotojas:Žiedas siekia vikiprojektuose, bet tikrai ne enciklopedinės medžiagos plėtimo, greičiau neturi kur pasireikšti ir manydamas, kad naujausiuose keitimuose šmėžuojantis jo naudotojo vardas atkreips į jį dėmesį, daro visokius bereikšmius keitimus. Savo daug mažesnei seseriai daviau enciklopediją - ir be vargo parašė kelis tvarkingus straipsnius į vikipediją, o čia neva studentas, o nesugeba (o greičiau nenori) elementariausių dalykų sužiūrėti. Atsiprašau už tokį ad homminem, bet tikrai nemanau, kad naudotojui yra vieta vikimedijos projektuose, lai dėmesio pasieško kokiose pokalbių svetainėse, ar dar kažkur. Hugo.arg 22:03, 2009 rugpjūčio 12 (UTC)

Dėl brūkšnių rašymo[keisti]

Pastebėjau, kad beveik visur rašote nelietuvišką brūkšnį. Paskaitykite [4] ir daugiau neklyskite.--Kurmis 13:56, 2009 birželio 23 (UTC)