Melina Marčeta

Iš Wikiquote.

Melina Marčeta (angl.Melina Marchetta, g. 1965) – australų rašytoja.

Sentencijos[keisti]

  1. Gal iš tikrųjų mūsų gyvenimas – vien beprasmis tuščias egzistavimas. Tą sekundės dalelytę pagalvojau ar aš noriu toliau gyventi tokį gyvenimą. Pamaniau, ar aš noriu auginti vaikus, kurie jaustų baimę širdyje. Ir tada šmėkštelėjo mintis, jog dangus, ko gero puiki vieta, į kurią galima pabėgti nuo beprotybės. Bet aš dar nepasirengusi keliauti į dangų, ir, ko gero, dangus dar nepasirengęs priimti manęs. Klaikiausia yra tai, kad tie siaubingi konfliktai ir neteisybė man atrodo priimtiniau, nei ta vieta, į kurią vieną dieną visi nukeliausime, – vieta, kur viskas idealu ir tobula. Taigi ta sekundė pralėkė, ir mintimis vėl sugrįžau prie šio bergždžio egzistavimo, kuris man buvo įprastas, ir tiesą sakant priimtinas.
  2. Jeigu mes visi susitikinėtumeme tik su savo tipo žmonėmis, gyvenimas būtų klaikiai nuobodus. – „Kas tu, Alibrandi?“
  3. Ji pasakojo man istoriją po istorijos, o aš gulėdama mąsčiau – kokia ironija, juk tas pats neišprusimas, vyravęs anais laikais, mus supa ir šiandien. Neišprusimas, kuris, man regis, laikysis šioje šalyje dar daug daug metų. – „Kas tu, Alibrandi?“
  4. Kai esi toks protingas, tuomet žinai atsakymus, į visus klausimus, o kai žinai visus atsakymus, nebelieka vietos svajonėms. Kai neturi svajonių, nebėra ko daugiau laukti, nes svajonės yra tikslai. Prižadėk man, jog niekada nesiliausi svajoti.
  5. Mylėtis su sargiu – tai lygiai tas pats kaip praustis po dušu su drabužiais. – „Kas tu, Alibrandi?“
  6. Skubėk iš lėto ir pasieksi ko nori. – „Kas tu, Alibrandi?“
  7. Turbūt aštuntajame dešimtmetyje, kai moterys degino savo liemenėles, vienuolės degino savo papročius. – „Kas tu, Alibrandi?“
  8. Turėti žmogų, kuris galėtų tave stipriai apkabinti, – geriausias vaistas, koks tik gali būti. – „Kas tu, Alibrandi?“
  9. Vieną dieną pabėgsiu. Bėgsiu gyventi savo gyvenimo. Kad būčiau laisva, kad galėčiau būti savimi. Ne kaip australė ir ne kaip italė, ir ne kaip koks tarpinis variantas. Pabėgsiu, kad būčiau laisva ir emancipuota. Jeigu visuomenė man leis tą padaryti.