Pereiti prie turinio

Karta

Iš Wikiquote.
(Nukreipta iš Kartos)

Sentencijos

[keisti]
  1. Ankstesnės kartos paliko mums ne tiek parengtus atsakymus į klausimus, kiek pačius klausimus. – Seneka.
  2. Be pozityvumo ir grožio daigų negalima žmogui išeiti iš vaikystės į gyvenimą, be pozityvumo ir grožio daigų negalima išleisti kartos į kelią. – F. Dostojevskis.
  3. Kiekviena karta save įsivaizduoja protingesne už praėjusią ir išmintingesne už ateinančią. – Dž. Orvelas.
  4. Kiekviena karta sukyla prieš savo tėvus ir randa draugų tarp savo protėvių. – L. Memfordas.
  5. Kiekviena karta tariasi esanti visai kitokia, negu ankstyvesnioji, bet pagaliau pasirodo, kad ji lygiai tokia pati. Žiūrėdamas į savo gyvenimą dabar matau dažnai klydęs. Taip ir tau bus, kai sulauksi mano metų. Tačiau vis tiek – gyvenk ir klysk. Tai ir yra gyvenimas. Negalvok, kad esi tobulas – tai neįmanoma. Ugdyk tvirtą būdą, kad, atėjus bandymų dienoms, – jų neišvengsi, – galėtum jas vyriškai sutikti. Nesiduok suviliojamas banalių tiesų ir skambių, bet nerealių teorijų. Pakeliauk, pasidairyk po pasaulį, išmok pažinti žmones, pasirink kokį nors darbą, kuris tave traukia, įsimylėk, o jeigu reikia, tai ir pakvailiok, – bet visa tai daryk nuoširdžiai. Svarbiausia – gyventi nuoširdžiai, taip, kad pajustum gyvenimo skonį. Galimas daiktas, kad pasibaigus šiam, mūsų laukia dar ne vienas gyvenimas: jeigu šį gyvenimą nugyvensi viską iš jo paimdamas, tai būsi nusipelnęs kito gyvenimo, jei jis ateis. – R. Oldingtonas.
  6. Kiekvienai kartai reikia naujos revoliucijos. – T. Džefersonas.
  7. Kiekvienas iš mūsų gimsta idėjų ir tikėjimų atmosferoje, kurią sukuria visos ankstesnės kartos. – Dž. Madzinis.
  8. Mokykla – tai dirbtuvė, kurioje formuojamas augančiosios kartos mąstymas; reikia ją tvirtai laikyti rankose, jeigu nenori paleisti iš rankų ateities. – A. Barbiusas.
  9. Mumyse gyvi darbai, jėgos tų, kurie gyveno iki mūsų. Tegu savo ruoštu ateinančioms kartoms padės gyventi mūsų darbas, mūsų rankų ir proto jėga. Tik taip deramai atliksime savo paskirtį. – Ž. A. Fabras.