Pereiti prie turinio

Čarlzas Kingslis

Iš Wikiquote.

Čarlzas Kingslis (angl.Charles Kingsley; (1819-1875) – anglų rašytojas, dvasininkas ir pedagogas

Čarlzas Kingslis

Sentencijos ir aforizmai[keisti]

  1. Elgiamės taip, tartum patogumas ir prabanga būtų svarbiausi dalykai gyvenime, o juk tikrai laimei tereikia kažko mėgiamo.
  2. Kiekviena diena išmintingam žmogui – naujas gyvenimas... Ši diena – brangiausias turtas. Tai apskritai vienintelis tikras turtas... Mažai mylėjau... buvau labai užsiėmusi, ak kokia aš buvau užsiėmusi – ruošiausi gyventi... O gyvenimas praplaukė pro šalį tarsi burlaivis – tyliai ir nepastebimai...
  3. Man keista, švelniai tariant, kad žmonės, kuriems lemta gyventi nors tik kelis trumpus metus šioje planetoje, vadinamoje Žeme, ir kurie neketina gyventi tarsi atsiskyrėliai, užsisklendę celėse (......) gali būti visiškai abejingi Žemės sandarai, dėsniams ir faktams, nuo kurių priklauso ne tik paprasčiausiai jų ištaiga ir gerovė, bet ir jų sveikata ir netgi gyvybė, taip pat sveikata ir gyvybė jų vaikų bei visų kitų jų palikuonių.
  4. Niekada jei įmanoma, neik miegoti, jei negali sau pasakyti: „Šiandien vieną žmogų padariau truputį išmintingesnį arba šiek tiek geresnį“.
  5. Tikriausiai šiuo metu pasaulyje gyvena daugybė tūkstančių moterų didvyrių, apie kurias niekados taip ir neišgirsime. Vis dėlto jos yra. Slapta jos sėja sėklą, iš kurios išaugusias gėles mes skiname ir valgome vaisius, nežinodami, kad kasdieną gatvėje pro jas praeiname. Viena iš didvyriškumo atmainų – kasdieniškiausia ir vis dėlto rečiausiai prisimenama – tai eilinės motinos didvyriškumas. Ak! Kai apie tai pagalvoju, ir vėl įsižiebiu viltį dėl vargšės žmonijos, ir šis tamsus pasaulis prašviesėja – pasiligojęs pasaulis vėl man atrodo sveikas: juk jei ko nors jame ir trūksta, tai tik ne motinų.
  6. Visa tai, ko mums reikia, kad būtume tikrai laimingi yra tai, kas mus gali įkvėpti.