Pereiti prie turinio

Satja Sai Baba

Iš Wikiquote.

Satja Sai Baba (angl.Sathya Sai Baba; tikr. Satja Narajana Radžu, (1926-2011) – Indijos dvasinis lyderis, oratorius.

Sentencijos ir aforizmai[keisti]

  1. Egoizmas – spygliuotas krūmas. Jei žmogus jį pasodina ir puoselėja savo širdyje, anksčiau ar vėliau susilaukia atpildo. Egoizmas net brangiausius draugus paverčia priešais, sugriauna daugybę gerų darbų ir sumanymų, nes neleidžia dviems išmanantiems žmonėms dirbti kartu. Kaip šešėlis jį seka sielvartas. Džiaugsmas, ramybė, drąsa, bendras darbas ir meilė klesti tada, kai nėra egoizmo. Kai žmogus suvokia, kad ir jį, ir kitą skatina ta pati jėga – Dieviškoji sąmonė, tada savanaudiškumo vietą užima meilė ir imasi vadovauti jo veiksmams, žodžiams ir mintims.
  2. Yra tik viena religija – Meilės religija. Yra tik viena kasta – žmonijos kasta. Yra tik viena kalba – širdies kalba. Yra tik vienas Dievas, ir Jis yra visur.
  3. Kad žmogus imtų augti dvasiškai, reikia dviejų dalykų: Dievo malonės ir individualių pastangų – Sadhanos. Jie kaip du skirtingi magneto poliai + ir -, kurių sąveika būtina. Dievo malonė esti visados, bet individo pastangų dažnai trūksta, o be Sadhanos širdies neišgryninsi.
  4. Nebūkite sugeriamuoju popieriumi, sugeriančiu visas aistras ir emocijas, visus skausmus ir džiaugsmus, kuriuos aktorė gamta mums parodo gyvenimo scenoje. Būkite kaip lotosai, išskleidžiantys savo žiedlapius saulės šviesoje. Kaip lotosai, nesusitepę purvu, kuriame gimė, ir iškilę virš vandens, juos maitinančio.
  5. Pagrindinis švietimo tikslas – lavinti protą ir dvasią. Labai panašu į žemdirbystę, kuri maitina ir rengia žmogų. Kūnui palaikyti mums reikalingi grūdai (dhanja), dvasiai palaikyti mums reikalinga meditacija (dhjana). Žemdirbys paruošia dirvą, sėja sėklas, tręšia augalus ir nuima derlių. „Įdirbant“ širdį turime suarti širdies lauką (hrudaja-kšetra), išravėti piktžoles bei laukinę augmeniją ir pasėti sėklas. Piktžolės – tai žalingi polinkiai, požiūriai ir įpročiai; trąšos – tai atsidavimas ir aukojimasis. Vanduo, padedantis augalui augti, – tai meilė. Sėklos yra Dievo vardai, beriami į tyrą širdį. Visos šios dvasinės disciplinos derlius yra išmintis.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –