Pereiti prie turinio

Algirdas Brazauskas

Iš Wikiquote.
(Nukreipta iš Brazauskas)

Algirdas Brazauskas, (1932-2010) – politikas, Tarybų Lietuvos ir Lietuvos Respublikos politinis veikėjas, LKP CK pirmasis sekretorius, pirmasis Prezidentas po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo, buvęs Seimo pirmininkas, Ministras Pirmininkas.

Algirdas Brazauskas

Citatos[keisti]

A[keisti]

 1. Aš beveik nežinojau esantis milijonierius. – Nustebo patekęs į turtingiausių politikų sąrašą. „Lietuvos rytas“, 2003-12-31.
 2. Aš nesu Dievas, aš tik premjeras. – „Delfi“, 2005-07-14.
 3. Aš nieko neįsivaizduoju, aš labai nemoku fantazuoti, nemokėčiau rašyti fantastinio romano. – Premjeras neprognozuoja Viktoro Uspaskicho šansų tapti vicepremjeru. DELFI, 2005-09-15.
 4. Aš nieko nenoriu pasakyti, aš sakau tą, ką aš noriu pasakyti, tą aš jums ir pasakiau. – Ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas nori kažką pasakyti. DELFI, 2005-01-19.
 5. Ateityje Lietuvos Respublika pirmiausia turės gerai sugyventi su kaimynais. Kažin ar tai pavyks, jei kelsime balsą prieš tarybinę armiją. – Kalba SSKP CK plenume Maskvoje. „Tiesa“, 1990-02-10.

K[keisti]

 1. Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu. – Išsireiškimas Sąjūdžio mitinge Katedros aikštėje išlydint Lietuvos delegatus į IX partinę konferenciją, 1988.

I[keisti]

 1. Iš kur šaltiniai, kad Vyriausybė bando papirkti prezidentą? Ar manote, kad turime tiek daug lėšų, jog galėtume ką nors papirkti?

Į[keisti]

 1. Į savarankiškos Lietuvos valstybės idėją aš žiūriu neigiamai. Aš manau, kad tai nerealu. – Interviu tarybiniam laikraščiui „Argumenty i fakty", 1989 m.

J[keisti]

 1. Jeigu jis yra problema, tai čia ne mano problema. – 2006 m. gegužės mėn. apie Viktorą Uspaskichą.

K[keisti]

 1. Kai kurie asmenys atkakliai perša mums Lietuvos Respublikos atkūrimo idėją. Esame įsitikinę, jog neįmanoma nutraukti penkių dešimtmečių Tarybų Lietuvos raidos. Pagaliau nėra ir pakankamai pagrįsto argumento, kad tai daryti būtina. – „Komunistas“, 1989, Nr.9.
 2. Kaip mes galime apsieiti be Tarybų Sąjungos? Tam kuris tai padarys, aš Nobelio premiją duosiu. – Interviu lėktuve, skrendant į Maskvą.
 3. Kas ką tai padaro, o aš turiu aiškintis! Šito aš labai nenoriu. Aš nesu koks klasės auklėtojas mokykloje. – Premjeras apie valdininkų pramogas už mokesčių mokėtojų pinigus. DELFI, 2005-10-12.
 4. Kuriame socializmą TSRS sudėtyje. Jokio kito kelio nėra ir negali būti. Kraštutiniai lozungai – išstoti iš Tarybų Sąjungos, paskelbti nepriklausomą Lietuvą – mums nepriimtini. – Kalba „Vilmos“ įmonėje. „Tiesa“, 1989-03-03.

M[keisti]

 1. Man vis kyla klausimas: kodėl tas, kuris ateina į valdžią, būtinai turi būti blogas?
 2. Mes esame prirašę jaučio skūras visokiausių priemonių, kad žmonės nevažiuotų iš Lietuvos. – Apie Vyriausybės pastangas stabdyti emigraciją, 2006 kovo mėn. 16 d.
 3. Mes viską vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: o kas gi gins Lietuvą? – Kalba susitikime su komjaunuoliais. „Lietuvos rytas“, 1990 01 25

N[keisti]

 1. Nenoriu kalbėti iš viso, taip bus lengviausia. Kai pasakau vieną žodį, po to kenčiu. Kentėti nenoriu, ir taip jau prisikentėjau... – Premjeras apie kančias, per daug pasakius žurnalistams. DELFI, 2005-10-05.
 2. Neprognozuoju, nesu baigęs prognozavimo kursų ir neskaitau fantastinių knygų. – „Lietuvos rytas“, 2003-12-06.
 3. Nežinau, Vyriausybė ten nedalyvauja, nedainuoja. – Premjeras dar nežino, ar Vyriausybė skirs lėšų „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvausiančių Lietuvos atstovų pasirengimui. DELFI, 2005-03-01.=

P[keisti]

 1. Ponui Landsbergiui lengviausia kalbėti, nes jis už nieką neatsako. Taip reagavo į siūlymą nuo liepos 1-osios įvesti vizas į Kaliningrado sritį ir iš jos per Lietuvą vykstantiems Rusijos piliečiams. „Lietuvos rytas“, 2003-12-31.
 2. Pūsti ant kopūstų darže, kad nebūtų karšta, kol kas nereikia. – Premjeras apie Lietuvos infliacijos rodiklių ir Maastrichto reikalavimų atitikimą. DELFI, 2005-11-11.

T[keisti]

 1. Tegu deda, jei turi ką dėti. – Premjeras apie R. Pakso užuominas. „Lietuvos rytas“ 2003-12-13.

Apie Algirdą Brazauską[keisti]

 1. Algirdas Brazauskas buvo garbingas, atsakomybės nevengęs vadovas, kuriam politinė karjera buvo ne ambicija, o pareiga tautai. [...] Kompetencija, atsakomybė ir pareiga buvo jo pagrindiniai reikalavimai sau ir kitiems. – D. Grybauskaitė.
 2. A.Brazauskas, kaip ir visi žmonės, nebuvo neklystantis. Tačiau jis, skirtingai nei kai kurie kiti žymūs politikai, nevengė prisipažinti suklydęs ir nekaltino dėl to kitų. – G. Ilgūnas. („Kauno diena“)
 3. Tai buvo stipri asmenybė ir geras politikas, kuris ištikimai dirbo labai sunkiu Lietuvai laikotarpiu, Niekas to nepaneigs. Jam teko ginti Lietuvos reikalus, kai valstybė formaliai dar neegzistavo. Jis išdrįso kritišku momentu apsispręsti, kurioje pusėje stovi, ir prisiimti atsakomybę, kaip pirmas žmonių išrinktas prezidentas, sukurti struktūrą ir prisistatyti pasauliui. Tai buvo istorinė asmenybė Lietuvos politikoje ir sektinas pavyzdys, kaip dirbti visiems žmonėms“ – V. Adamkus.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –