Pereiti prie turinio

Žanas Vanjė

Iš Wikiquote.

Žanas Vanjė (angl.Jean Vanier, g. 1928) – kanadiečių filantropas, katalikų filosofas.

Žanas Vanjė

Sentencijos[keisti]

  1. Bendruomenė, kurioje nėra šventimo, virsta efektyvių darbuotojų grupe. Ji tampa institucija. Tai jau nebe bendruomenė. O kai tvyro pasitikėjimas, natūraliai norisi atsiverti vienas kitam, gera būti kartu ir švęsti kasdienybę.
  2. Kas mus įkvepia tikrajam žmoniškumui? Šio pasaulio didieji bei galingieji? Ar tie, kurie pažadina mumyse meilę, gerumą, švelnumą, atjautą ir tai, kas buvo giliausiai paslėpta mūsų širdyse?
  3. Kiekvienas žmogus - šventa istorija.
  4. Man regis, kad visur, o ypač – kiekvieno širdyje, slypintis Dievas, kenčia nuo įvaizdžių ir stabų, kuriais žmogus ilgainiui jį pavertė dėl neteisingo religinio ugdymo.
  5. Mūsų susiskaldžiusiame, pasidalinusiame, kartais be galo žiauriame pasaulyje protiškai neįgalūs žmonės moko mus pasitikėjimo, paprastumo, meilės, vienybės.
  6. Ramybė nėra vien daiktų ar statuso troškimo numalšinimas, bet verčiau mūsų giliausių poreikių patenkinimas. Ramybė yra asmeninio santykio su Dievu vaisius.
  7. Šie žmonės gyvena arčiau esmės. Mūsų konkurencingoje visuomenėje, kur pernelyg akcentuojama jėga ir vertė, jiems labai sunku rasti savo vietą – jie pralaimi kovą dėl galios. Savo ruožtu visuomenės silpnieji, turintys savitą draugystės ir širdžių bendrystės pajautą, gali paveikti ir perkeisti stipriuosius, jei tik šie nori išgirsti iš apačios ateinantį balsą. Pasidalijusioje ir susiskaldžiusioje visuomenėje, plieno, stiklo ir vienatvės didmiesčiuose, šie neįgalieji yra toji vienijanti gija, galinti jungti žmones bendrystei. Štai jų vieta ir reikšmė visuomenėje.
  8. Žmogaus tikrasis „aš“ – nėra laisvė reikšti jėgą, naudoti galią kitiems teisti ir pasmerkti ar jaustis geriausiu. Tai nėra tariama nepriklausomybė daryti tai, ką noriu. Tai ne gelbėtojo ir netgi ne pranašo laisvė. Kalbu apie laisvę būti pažeidžiamam, įveikti kančią, įsiklausyti į kitą ir suprasti jo negandas. Laisvė surasti savo, o ne užimti kito vietą visuomenėje ir visatoje; laisvė išgyventi bendrystę ir atjautą.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –