Teodoras Kačinskis

Iš Wikiquote.

Theodore Kaczynski (1942–2023) – amerikiečių matematikas, kovotojas prieš industrinę visuomenę, 18 metų siuntinėjo bombas atsitiktiniams žmonėms.

Teodoras Kačinskis Berklio universitete (1968)

Sentencijos, citatos[keisti]

  1. Didelė problema, kad žmonės netiki, jog revoliucija įmanoma, ir ji neįmanoma būtent dėl to, kad jie netiki, kad ji įmanoma.
  2. Įsivaizduokite visuomenę, kuri įstumia žmones į tokias sąlygas, kad šie tampa baisiai nelaimingi, tada duoda jiems vaistų, kad pašalintų jų nelaimingumą. Mokslinė fantastika? Tai jau vyksta plačiu mastu mūsų visuomenėje. Puikiai žinoma, kad klinikinės depresijos lygis sparčiai kyla paskutiniais dešimtmečiais. <...> Vietoje to, kad panaikintų tas sąlygas, kurios žmones daro depresuotais, moderni visuomenė duoda jiems antidepresantų. Šie pakeičia individo vidinę būklę tokiu būdu, kad leidžia jam toleruoti socialines sąlygas, kurios kitu atveju jam būtų netoleruotinos.
  3. Jei sistema sugrius, pasekmės bus labai skausmingos. Tačiau kuo didesnė sistema taps, tuo labiau katastrofiški bus jos griūties rezultatai. Taigi, jei jau griauti sistemą, tai geriau griauti anksčiau negu vėliau.
  4. Ne, mane jaudina tai, kad galiu adaptuotis prie šios aplinkos ir daugiau nebejausti jai priešiškumo. Aš bijau, kad bėgant metams galiu pamiršti prisiminimus apie kalnus ir girias, ir kas tikrai mane neramina, kad aš prarasiu prisiminimus ir prarasiu tą kontakto su gamta jausmą iš viso. Bet aš nebijau, kad jie atims iš manęs mano dvasią.
  5. Niekad neprarask vilties, būk atkaklus užsispyręs ir niekad nepasiduok. Istorijoje yra daug pavyzdžių kai menami pralaimėtojai netikėtai tapo laimėtojais. Taigi, tu niekad neturėtum nutarti, kad viltis prarasta.
  6. Pirmas [dalykas], kuris mane motyvavo, nebuvo iš to, ką aš perskaičiau. Aš tiesiog pasiutau pamatęs kaip mašinos naikina miškus ir tai pastūmėjo mane žengti tolyn...
  7. Pramonės perversmas ir jo pasekmės buvo didžiausia žmonių rasės nelaimė.
  8. Technoindustrinė sistema yra išskirtinai tvirta dėl vadinamos „demokratinės“ struktūros ir jos sudaromo lankstumo. Kadangi diktatūrinės sistemos linkusios būti griežtomis, socialinė įtampa ir pasipriešinimas gali susilpninti sistemą ir vesti į revoliuciją. Tačiau "demokratinėje" sistemoje, kuomet socialinė įtampa ir pasipriešinimas pavojingai susiburia, sistema smūgiuoja atgal pakankamai, sukompromituoja pakankamai, kad atstatytų įtampą atgal į saugų lygį.
  9. Žmonių daugybė, staigūs pokyčiai ir bendruomenių griūtis plačiai pripažįstamos kaip socialinių problemų šaltiniai. Bet mes netikime, kad tos problemos, kurią matome šiandien, mastas yra pakankamas.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –