Pereiti prie turinio

Rusija

Iš Wikiquote.

Sentencijos ir aforizmai

[keisti]
 1. Kalnų sūnus ir dvasia, ir mintimis, ir visa savo esybe esu rusas, ir be rusų kalbos, be rusiškos aplinkos, nėra man gyvenime nieko artimo. – E. Kapijevas.
 2. Kelia nerimą tai, kad Rusija žaidžia „kietai“ visur aplinkui. Pasekite, kas vyksta Centrinėje ir Pietų Amerikoje, kur gimsta kariniai aljansai tarp Venesuelos ir Bolivijos. Pažiūrėkite, kokios įtampos kyla dėl Arkties. Lygiai taip pat, keldami dulkes visur, kur gali, rusai įsitraukė į savo paskelbtą Naująją užsienio politikos koncepciją, kurios tikslas – tapti kitu „poliumi“ prieš JAV „vienpoliškumą“. – A. M. Guedes.
 3. Negaliu nuspėti Rusijos veiksmų. Tai mįslė giliausių paslapčių slėpinio viduje. – V. Čerčilis.
 4. Rytų Europa niekada nebūtų grobis Rusijai, jei Vakarai būtų užkirtę kelią vokiečių agresyviam Fašizmui, ši rimta klaida neišvengiamai privedė prie pagalbos maldavimo iš Rusijos. – A. Einšteinas.

Apie Rusijos karinius ypatumus

[keisti]
 1. Niekuomet nekovokite su rusais – į kiekvieną tavo taktinę gudrybę jie atsako su nenuspėjamu kvailumu. – O. fon Bismarkas.
 2. Rusija – ji gali pralaimėti, bet prieš ją neįmanoma laimėti! – V. Pikulis.
 3. Rusijos valstybė turi pranašumą prieš kitas valstybes tuo, kad ji yra tiesiogiai kontroliuojama Dievo, nes kitaip neįmanoma paaiškinti, kodėl ji vis dar egzistuoja. – Christopher Munnich.
 4. Rusai gali atrodyti esantys siauro mąstymo, akiplėšiški ar net kvaili žmonės, bet galima tik melstis už tuos, kurie yra prieš juos. – V. Čerčilis.
 5. Rusija neturi draugų. Jie bijo mūsų milžiniškumo. Yra tik du Rusijos patikimi draugai: Rusijos armija ir rusų karo laivynas. – Aleksandras III.

Apie Rusijos mentalitetą

[keisti]
 1. Skiriamasis rusiško mentaliteto bruožas yra ribų koncepcijos nesuvokimas. Galima pamanyti, kad visas tas mūsų tėvynės erdvės neaprėpiamumas yra iš prigimties įskiepytas mūsų smegenyse. – Boris Čičerin.
 2. Rusas žino kaip išgyventi, bet menkai nutuokia kaip gyventi. – Stas Jankowski.
 3. Dievas padalino pasaulį į dvi dalis: į Rusiją ir likusį pasaulį. – Stas Jankowski.

Nuorodos

[keisti]
Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –