Pereiti prie turinio

Morganas Skotas Pekas

Iš Wikiquote.

Morganas Skotas Pekas (angl.Morgan Scott Peck, (1936-2005) – amerikiečių psichiatras ir rašytojas.

Sentencijos[keisti]

  1. Gyvenimas yra sunkus. Tai viena iš didžiausių tiesų ir kartą supratę šią tiesą mes peržengiam ją.
  2. Kiekvienas nori būti mylimas. Tačiau pirmiausia mes patys save turime padaryti mielais. Mes turime pasiruošti save būti mylimais. Mes tai darome, patys tapdami mylinčiais, drausmingais žmonėmis. Jei mes sieksime būti mylimi – jei lauksime, kad būsime mylimi – tai nebus pasiekiama; mes tapsime priklausomi ir reikalaujantys, o ne nuoširdžiai mylintys.
  3. Kol vertinsit save, nevertinsit savo laiko. Kol vertinsit savo laiką, jūs daugiau nieko kito ir nedarysit.
  4. Meilė – tai yra viskas.
  5. Mes negalime išspręsti gyvenimo problemų jų nespręsdami. Tai yra dėl to, kad prieš spręsdami problemą mes privalome prisiimti atsakomybę už ją. Mes negalime to padaryti sakydami: „Tai ne mano problema“. Mes negalime išspręsti problemos vildamiesi, jog kas nors tai padarys už mus.
  6. Mūsų polinkis esybiškai mąstyti verčia mus nustatyti netgi tokių dalykų buvimo vietą, kaip Dievas ar malonė, ir netgi tuo atveju, kai mes žinome, jog toks mūsų siekimas kertasi su šių dalykų samprata.
  7. Nei materialinė gerovė, nei sėkminga karjera negali užpildyti skausmingos žmogaus egzistencinės tuštumos. Galinga mūsų pasąmonė „rūpinasi“ mūsų asmeniniu tobulėjimu, siųsdama įvairiausius perspėjimo ženklus, kai kažkas ne taip, kai pametame savo tikslą, nuklystame nuo savo kelio.
  8. Niekas negali tuo pačiu metu klausytis ir užsiimti kažkuo kitu.
  9. Problemos savaime niekur nedingsta, su jomis reikia dirbti ir jas šalinti, kitaip jos lieka amžinai, ir yra didelė kliūtis sielos augimui, ir vystymuisi.
  10. Protas, kuris kartais drįsta tikėti, kad jokių stebuklų nebūna, pats yra stebuklas.