Pereiti prie turinio

Gitanas Nausėda

Iš Wikiquote.
Gitanas Nausėda (2018)

Gitanas Nausėda (g. 1964) – Lietuvos finansininkas, dėstytojas, politikas, 1988 m. įstoto į TSKP komunistų partiją, nuo 2019 m. – Lietuvos prezidentas.

Citatos[keisti]

A[keisti]

 1. Aš tikrai matau galimybę reguliariai susitikti su Baltijos šalių prezidentais, kas, beje, buvo gana įprasta praktika gerokai anksčiau. Manau, kad tokių susitikimų metu mes galėtumėme ir koordinuoti savo veiksmus, ir pasitarti klausimais kai kuriais, kuriais nėra konsensuso, nėra sutarimo. Tikrai matau čia daug potencialo bendradarbiauti tampriau.

G[keisti]

 1. Gali sprogti tik maži burbuliukai – žemės sklypų rinkos, prestižinių butų kainų, tačiau šių reiškinių pasekmės tikrai nebus skaudžios.

J[keisti]

 1. Jeigu ir yra žmonių, kurie turi tam tikro euroskepticizmo, tai tikrai neatspindi Lenkijos visuomenės nuotaikų. Lenkijos visuomenė kaip tik yra labai proeuropietiška.

L[keisti]

 1. Laimingas žmogus yra tas žmogus, kuris neskaičiuoja pinigų kiekvieną dieną.
 2. Lietuvoje yra labai daug gražių moterų. - Raginimas pasiųsti daugiau JAV karių į Lietuvą, išsakytas Miunchene (Vokietijoje) per Saugumo konferencijos metu vykusį JAV viceprezidentės Kamala Harris ir Baltijos valstybių vadovų susitikimą [1]

M[keisti]

 1. Mano prioritetas yra pradėti nuo stabilumo, tęstinumo ir man tai yra vertybės, juolab, kad liko iki kitų Seimo rinkimų po inauguracijos šiek tiek daugiau kaip vieneri merai. (…) Bus daroma viskas, kad būtų viskas sprendžiama pagal įstatymą ir kad Lietuva nebūtų politinėje krizėje.

N[keisti]

 1. Noriu daugiau atverti Prezidentūrą, padaryti ją forumu kultūrininkų, švietimiečių, kitų visuomenės veiklos ir visuomenės grupių atstovams, pirmiausia pagerbiant juos, pagerbiant jų darbą, pagerbiant jų veiklos svorį. Aš taip pat matau galimybes formuoti vadinamąjį Regionų forumą. (…) Regionai tikisi kitokios politikos, kryptingesnės, aiškiai nukreiptos į tai, kad mūsų regionų plėtra būtų tolygesnė.
 2. Norisi, kad Lietuva būtų arčiau Skandinavijos šalių šiuo požiūriu. Esu dirbęs toje darbovietėje, kurioje moterų vaidmuo yra gerokai didesnis ir mes puikiai matome, kaip gerai jos susitvarko su darbu ir nušluosto nosį mums, vyrams.

S[keisti]

 1. Seimo rinkimai rudenį nėra pats geriausias dalykas, nes mes nuolat turime tą pačią bėdą – senoji Vyriausybė, paruošusi biudžeto projektą, iš esmės palieka jį naujai Vyriausybei, kuri fiziškai ir kitaip neturi galimybių iš esmės jo keisti arba tas keitimas būtų labai rizikingas. Tai savotiškai perduoda palikimą dar vieneriems metams tos ekonominės politikos, kurią yra numačiusi dar senoji Vyriausybė. Manau, kad tai nėra teisingas principas ir šia prasme Seimo rinkimai pavasarį būtų tikrai pranašesnė alternatyva.

T[keisti]

 1. Tam tikrų dalykų arba tam tikrų žingsnių šioje srityje yra padaryta, bet, manau, ties tuo negalime sustoti, nes oligarchija yra pavojinga ne tik tuo, kad ji perima tam tikrą žiniasklaidos kontrolę ir ima tam tikra dalimi kontroliuoti visuomenės sąmonę, bet ji stengiasi kištis į politiką ir dažnai tą daro brutaliu ir tikrai nepriimtinu demokratinėje visuomenėje būdu.

V[keisti]

 1. Visi žmonės turi savo teises.
 2. Vokietijos kariuomenė, žinote, nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero po atviru dangumi. Tai yra rimta kariuomenė, kuriai reikia pasiūlyti vedybų sutartį ir toje vedybų sutartyje turi būti labai aiškiai numatyti Lietuvos įsipareigojimai. [2]

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –