Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė

Iš Wikiquote.

Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė (pranc.Sainte Thérèse de l’Enfant Jésus et de la Sainte Face); dar žinoma kaip Šv. Teresėlė arba Teresė iš Lizjė (1873-1897) – katalikų šventoji, vienuolė.

Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė

Sentencijos[keisti]

  1. Būdingiausias meilės bruožas yra nusižeminimas... Dievas sukūrė ir vaiką, kuris nieko nemoka ir vien rėkia, ir vargšą laukinį, kuris gyvena tik pagal gamtos įstatymą, ir vis dėlto net į jų širdis Jis teikiasi nusileisti, nes tai yra laukų gėlės, kurių paprastumas Jį džiugina ir žavi... Taip žemai nusileisdamas Dievas rodo begalinį kilnumą.
  2. Jėzus nekviečia tų, kurie yra verti, bet pašaukia tuos, kurių pats nori.
  3. Juk Dievas ne tam kasdien nužengia iš dangaus, kad pasiliktų auksinėje komuninėje, o tam, kad rastų kitą dangų, jam daug brangesnį už pirmąjį, mūsų sielos dangų, sukurtą pagal Jo paveikslą, gyvąjį Dieviškosios Trejybės šventyklą!
  4. Kadangi nebeišaugsiu, turiu save pakęsti tokią, kokia esu, su visais netobulumais; tačiau noriu ieškoti būdo, kaip nueiti į Dangų labai tiesiu, trumpu, visiškai nauju mažu keleliu.
  5. Meilę galima įrodyti veiksmais, o kaip aš galiu išreikšti savo meilę? Aš negaliu padaryti didelių žygdarbių. Vienintelis būdas įrodyti savo meilę – mėtyti gėles, ir tos gėlės bus kiekvienas mano žvilgsnis, žodis ir visi mano išoriniai nepastebimi poelgiai, kuriuos aš darysiu dėl meilės.
  6. Nebijokite pasakyti Jėzui, kad Jį mylite, net jei to ir nejaučiate.
  7. Niekada nebūna per daug pasitikėjimo Geruoju Dievu, tokiu galingu ir tokiu gailestingu.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –