Pereiti prie turinio

Wikiquote:Paieška

Iš Wikiquote.


  • Ekrano šone arba viršuje suraskite „paieška“ pažymėtą langelį su „rodyk“ ir „paieška“ mygtukais.
  • Įrašykite ten ieškomą frazę ir paspauskite vieną iš mygtukų:
    • jei norite patekti į straipsnį, kurio pavadinimas tiksliai atitinka įrašytą frazę, spauskite „Rodyk“. Bus bandoma atrasti ir atidaryti straipsnį tiksliai tokiu pavadinimu, kokį įvedėte paieškos langelyje (panašiai kaip google.com paieškoje „I'm feeling lucky“ arba „Man sekasi“ mygtukas); šis mygtukas veikia ir tada, kai dėl didelio apkrovimo paprasta paieška Vikicitatose neveikia;
    • jei norite apytikslės paieškos arba surasti visus straipsnius, kuriuose yra įvesta frazė, spauskite „Paieška“.

Vikicitatų paieškoje neatsižvelgiama į didžiasias ir mažasias raides. Ieškant "NATO" ir "nato" gausime tuos pačius rezultatus.

Paieškoje stenkitės nenaudoti dažnai naudojamų žodžių: "tavo", "daugiau", "kol", "kai", "kas", "kuris", "toks", "kiekvienas", "apie", nes padidės tikimybė, kad paieškos rezultatai bus nesusiję su ieškoma tema.

Paieška Vikicitatose naudojantis išorinėmis paieškos sistemomis

Kartais dėl per didelio Vikicitatų apkrovimo apytikslė paieška gali būti išjungta. Tokiu atveju jums bus apie tai pranešta ir taip pat bus pateikta išorinių paieškos sistemų nuoroda. Išorinėse paieškos sistemose paieška vykdoma gana efektyviai, tačiau nepamirškite, kad šios paieškos sistemos dirba ne su pačiais naujausiais duomenimis (tam tikrą išimtį čia sudaro Yahoo! paieška). Kita vertus, išorinės paieškos sistemos paprastai veikia greičiau nei vidinė Vikicitatų paieškos sistema.

Jei dažnai naršote naudodamiesi Google, galite savo kompiuteryje įdiegti Google įrankinę. Google įrankinėje spausdami „search this site“ mygtuką greitai ir paprastai atliksite paiešką Vikipedijoje.

Nuorodos

Paieška Vikipedijoje