Pereiti prie turinio

Wikiquote:Kandidatavimas į administratorius

Iš Wikiquote.

Kandidatai į administratorius Vikicitatų projekte turi atitikti tam tikras sąlygas bei keliamus reikalavimus.

Reikalavimai

 • Užsiregistruoti Vikicitatų projekte, pasirinkti Vikimedijos taisykles atitinkantį vardą, pseudonimą.
 • Atlikti ne mažiau kaip 1000 prasmingų Vikicitatų redagavimo (edits) veiksmų (prasmingu redagavimu laikomas bent vienos citatos įkėlimas).
 • Sukurti ne mažiau kaip 100 naujų puslapių, kuriuose būtų 20-50 citatų:
  • turinčių vidinių nuorodų į projektus kitomis kalbomis (w:interviki, turinčių nuorodas į kitus viki projektus (jei tokie puslapiai sukurti)),
  • tinkamai priskirtų projekto (sub)kategorijoms, kuriose yra ne mažiau kaip po 3 straipsnius;
  • sutvarkytų tinkamai ir nepriekaištingai; puslapiuose apie asmenis įkelti bent vieną iliustraciją, jei yra tokia galimybė.
 • Nekurti vos 1-2 puslapių (straipsnių) kategorijų.
 • Dalyvauti Vikicitatų projekte ne trumpiau kaip 3 mėnesius.
  • Savo iniciatyva ir nieko nelaukiant imtis reikiamų veiksmų, būtinų:
   • šiukšlinamų, akivaizdžiai nevikizuotų ir netvarkingų, vienišų puslapių sutvarkymui, integravimui, pataisymui,
   • tvarkai projekte palaikyti bei jai atkurti.

Rinkimai

Kiekvienas registruotas vartotojas, kuris šiame projekte dalyvauja ne trumpiau kaip 1 mėnesį, yra atlikęs mažiausiai 100 pakeitimų (redagavimo veiksmų, angl. edits), gali siūlyti kitų kandidatūras ir balsuoti dėl pasiūlymų. Teikiant savo kandidatūrą, nurodytinas atitikimas keliamiems reikalavams (1000 pakeitimų, 100 straipsnių, veiklos laikotarpis – 3 mėn., kt.).

Kandidatūrų svarstymuose, diskusijose gali (ir turėtų) dalyvauti visi projekto dalyviai. Argumentuotas administratoriaus teisių prašymas turi būti pateiktas puslapyje „Kandidatavimas į administratorius“.

Kiekvienas dalyvis gali balsuoti tik arba prieš. Per 10 dienų nuo kandidatūros pasiūlymo balsuoti turi bent 4 projekto dalyviai. Jei ne mažiau kaip 2/3 visų balsų buvo , laikoma, kad kandidatui buvo išreikštas projekto Bendruomenės pasitikėjimas (votumas). Jam gali būti suteikiamos administratoriaus teisės.

Praėjus 10 dienų nuo kandidatūros pasiūlymo, balsavimo rezultatai apibendrinami, suformuluojamas galutinis sprendimas. Rinkimų eigos medžiaga, diskusijos netrinamos.

Teisių suteikimas

Rinkimų eigą (taip pat balsavimo rezultatus) apibendrina ir Bendruomenės sprendimą konstatuoja Vikicitatų biurokratas arba kuris nors administratorius. Jis patikrina, ar reikalavimai, keliami kandidatams, taip pat administratorių rinkėjams, yra išpildyti. Atitinkami reikalavimai, sąlygos turi būti išpildytos iki kandidatūros teikimo.

Vikicitatų bendruomenei pritarus administratoriaus kandidatūrai, administratoriaus teises suteikia biurokratas arba Metawiki „ūkvedys“ (angl. steward).

Administratoriaus (kaip ir Biurokrato) teises anuliuoti gali tik Metawiki „Ūkvedžiai“ (steward).

Įpareigojimai

Išrinktas kandidatas įsipareigoja reguliariai lankytis Vikicitatų projekte, prisidėti prie projekto plėtros, redaguoti naujus puslapius, sisteminti jau sukurtus bei tvarkyti netinkamus ar nekokybiškai sukurtus puslapius, tam naudodamasis suteiktais administratoriaus įgaliojimais (pvz., trindamas reklamą, el. šlamštą (spam), kitą medžiagą, kuri neatitinka Vikicitatų projekto nuostatų ir negali būti be didesnių pastangų prasmingai integruojama į projektą).

Prašymo šablonas

Pateikiant prašymą galima pasinaudoti šiuo šablonu – [1].

Kandidatūros

Prieš

Komentarai

Išpildyti prašymai

Atmesti prašymai

Taip pat skaitykite

Nuorodos