Pereiti prie turinio

Michaelis Laitmanas

Iš Wikiquote.

Michaelis Laitmanas (balt. Міхаэль Сямёнавіч Лайтман; g. 1946) – baltarusių kilmės žydų filosofas, kabalistas.

Michaelis Laitmanas

Sentencijos ir aforizmai[keisti]

  1. Išmintingu vadinasi tas, kuris nelaukdamas vykstančių dalykų baigties, iš anksto mato vienų ar kitų įvykių pasekmes, todėl gali nuspėti ir užkirsti kelią nepageidaujamoms pasekmėms.
  2. Jeigu mokytojas kreipia dėmesį į Kūrėją, tai jis – Mokytojas, o jeigu kreipia dėmesį į save, tai jis – apsišaukėlis.
  3. Kadangi žmogus yra sukurtas tobulos Gamtos, o tobulumo požymis – ramybės būsena, nes judėjimas yra tam tikro trūkumo pasekmė, bandymas pasiekti norimo dalyko, tai ir žmogus mėgsta ramybę ir ramybę gali ignoruoti tiktai siekdamas išsivaduoti nuo tam tikrų svarbių dalykų, pavyzdžiui, maisto, šilumos, ir pan., stokos sukeliamų kančių.
  4. Meilė – tai pagrindinė, svarbiausia savybė pasaulio sandaroje. Aš netgi pasakyčiau, kad tai vienintelė teigiama savybė, kuri judina ir valdo, suriša visas jos dalis. Ji jungia visų konstrukcijų elementus: negyvosios, augalinės, gyvūnų, ir galiausiai – vidinį žmogaus pasaulį. Šią apjungiančią savybę mes vadiname meile arba visišku tarpusavio atsidavimu. Visuotiniam meilės dėsniui paklūsta visa gamta, išskyrus žmogaus lygį, kuriame mes, palikti patys sau, darome viską, kas tik įmanoma, veikdami prieš šį dėsnį.
  5. Nustokite reikalavę meilės, nes šiame pasaulyje meilės nėra! Yra sunkiai išsaugojami tam tikri tarpusavio santykiai, tačiau tai – ne meilė. Žmogus turi pakilti virš savojo egoizmo – tiktai su šia sąlyga yra galima meilė. Jei jis yra savo egoizme, tai nesugeba mylėti.