Pereiti prie turinio

Jonas Mekas

Iš Wikiquote.

Jonas Mekas, g. 1922 – lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, menininkas.

Jonas Mekas

Sentencijos ir aforizmai[keisti]

  1. Aš galvoju, kad visai nesvarbu, kokioj gamtoj, kokiam gamtovaizdy žmogus, tauta gyvena. Kas svarbu, yra tai, ką jis į tą gamtovaizdį deda. – „Laiškai iš niekur“.
  2. A, tai tas Mekų Jonas ir vėl nukliedėjo… Ką tu jau čia padarysi, kartais nukliedėti yra sveika. Aš galiu jums visiems tai patarti. Nukliedėti kartais yra sveika. Aš nesu buvęs pas daktarą jau dvidešimt metų. Tai geras įrodymas, ne? – „Laiškai iš niekur“.
  3. Iš žemės ir dangaus atėjom, į dangų ir žemę grįšim. Nebent, pakeliui, pasiklysim.
  4. Miestuose per daug cemento ir batų, batukų. Kultūra yra basose kojose. – „Laiškai iš niekur“.
  5. Pasidaryt mažesniam reikia daug laiko.
  6. Visi nori tik į priekį eiti. Bet aš manau, šiandieną yra daug gudriau eit atgal. Žiūrėt, ieškot, ką praradom. Ką praradom su savo visa „pažanga“. O praradom ne tik daug: galimas daiktas, kad mes esam praradę viską: orą, vandenį, žemę, upes, upelius, medžius, gėles, dainas, nekaltumą, tikėjimą į viską, kas šventa. / Labai lengva eiti į priekį: nereikia galvoti, nes eini su minia: su televizija, su technologija, kompiuteriais, Amerika... Eini į priekį ne su galva, bet tik kad kiti jau eina į priekį. Aklai, kaip visos avys eina, taip ir aš einu... / Bet viena avis ėjo prieš srovę, atgal... į senas, žalias pievas...

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –