Pereiti prie turinio

Erichas Fromas

Iš Wikiquote.

Erichas Fromas (vok. Erich Fromm; (1900-1980) – vokiečių ir amerikiečių psichologas ir filosofas.

Erich Fromm (1974)
Erichas Fromas

Sentencijos ir aforizmai[keisti]

Apie meilę[keisti]

 1. Infantiliška meilė grindžiama principu: „Aš myliu, nes esu mylimas“. Brandi meilė vadovaujasi kitu principu: „Aš esu mylimas, nes pats myliu“.
 2. Jei meilė būtų tik jausmas, nebūtų pagrindo pasižadėti – mylėsiu amžinai.
 3. Meilė yra jėga, kurianti meilę.
 4. Meilė yra menas. Norėdami išmokti Meilės meno, to siekti turime tokiu pat būdu kaip ir mokydamiesi kiekvienos meno rūšies: muzikos, tapybos ir t.t.Tačiau meno meistrais tampame tik tada, kai mūsų teorinės žinios ir praktika susilieja į visumą – intuiciją.
 5. Meilė kitiems ir meilė sau nėra alternatyvos. Priešingai, meilė sau būdinga visiems, kurie geba mylėti kitus. Meilė iš esmės yra nedaloma.
 6. Mylėti - tai nebijoti likti be garantijų, visiškai atiduoti save kitam, tikint, kad mano meilė uždegs meilę ir mylimame žmoguje.
 7. Nepatyrusi meilė sako: myliu, nes man tavęs reikia. Patyrusi meilė sako: reikia tavęs, nes myliu.

Kitos[keisti]

 1. Aš dar jaunystėje supratau, kad mūsų aistros tampa mūsų nelaimėmis.
 2. Faktiškai laikraščiai, žurnalai, televizija ir radijas gamina prekę – naujienas iš įvykių žaliavos.
 3. Jei sugebėjimas nustebti yra išminties pradžia, tuomet ši tiesa labai liūdnai apibūdina šiuolaikinio žmogaus išmintį. Nepaisant aukšto raštingumo lygmens ir visuotinio švietimo privalumų, mes praradome sugebėjimą stebėtis.
 4. Sapnai yra tarsi mikroskopas, pro kurį mes žvelgiame į užslėptus sielos išgyvenimus. Palyginti nereikšminga tendencija iš sudėtingos troškimų ir baimių visumos sapne gali būti parodyta tokia pat svarbi, kaip ir kita, kuri sapno autoriaus psichinėje sistemoje yra daug reikšmingesnė.
 5. Tik savimi tikintis žmogus gali tikėti ir kitais, nes tik jis gali būti tikras, kad ir ateityje bus toks pat, kaip šiandien, jaus ir veiks lygiai taip pat, kaip ir dabar. – „Meilės menas“.
 6. Vartotojiškumui būdingos nuostatos esmė yra siekis praryti visą pasaulį. Vartotojas – tai amžinas kūdikis, kuriam reikia žinduko.

Nuorodos[keisti]

Wikipedia
Wikipedia
Puslapis Vikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje –