Pereiti prie turinio

Džekas Keruakas

Iš Wikiquote.
Džekas Keruakas

Džekas Keruakas (angl.Jack Kerouac, (1922-1969) – amerikiečių rašytojas, poetas, dailininkas.

Sentencijos[keisti]

  1. Kas tai per jausmas, kai tolsti nuo žmonių, ir jie mažėja, kol galiausiai jų taškeliai sielvartingai ištirpsta tolyje? – tai per didelis pasaulis apgobia tave dangaus skliautu, tai atsisveikinimas. – „Kelyje“.
  2. Keisti pakelės miestai ant pasaulio stogo lėkė pro šalį, o skraistėmis apsigobę indėnai žvelgė į mus iš po skrybėlių kraštų ir rebozos. Gyvenimas buvo sodrus, slėpiningas, senoviškas. Visi kažką laikė atkišę rankose.Jie nusileido nuo tolimų kalnų ir aukštumų kažko atkišt, ką jų manymu, galėjo pasiūlyti civilizacija, ir jie niekad sapnuot nesapnavo jos liūdesio ir varganų sudužusių iliuzijų. Jie nežinojo kad išrasta bomba, galinti ištaškyti visus mūsų tiltus ir kelius, paverst juos griuvėsių krūvom, ir kad kurią nors dieną mes pavirsim tokiais pat vargšais kaip jie, ir atkišime rankas taip kaip jie, visai kaip jie. – „Kelyje“.
  3. Koledže aš parašiau apie jį apsakymą, ten pavaizduotas baisus laivo sudužimas ir kaip žmonės, nesiblaškantys vandeny, kabinasi į gelbėjimo valtelės kraštus, o tas senis stovi joje su mečete iš čeksi per pirštus. „Šalin niekšų gauja, čia mano prakeikta valtis! “ Jis buvo tikras siaubas! – „Kelyje“.
  4. Mano šauniausia, brangiausia, gražiausia dukrytė jau pati pastovi trisdešimt sekundžių, sveria dvidešimt du svarus, yra dvidešimt devynių colių ūgio. Aš neseniai paskaičiavau, kad ji trisdešimt vienu kablelis dvidešimt penkiais procentais anglė, dvidešimt septyniais kablelis penkiais procentais airė, dvidešimt penkiais procentais vokietė, aštuoni kablelis septyniasdešimt penkiais procentais olandė, septyniais kablelis penkiais procentais škotė ir šimtu procentų nuostabi. – „Kelyje“.