Wikiquote:Kas nėra Vikicitatos: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Wikiquote.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
MerlIwBot (aptarimas | indėlis)
MerlIwBot (aptarimas | indėlis)
30 eilutė: 30 eilutė:
[[es:Wikiquote:Lo que Wikiquote no es]]
[[es:Wikiquote:Lo que Wikiquote no es]]
[[fa:ویکی‌گفتاورد:ویکی‌گفتاورد چه چیزی نیست]]
[[fa:ویکی‌گفتاورد:ویکی‌گفتاورد چه چیزی نیست]]
[[fi:Wikisitaatit:Mitä Wikisitaatit ei ole?]]
[[hr:Wikicitat:Što Wikicitat nije]]
[[hr:Wikicitat:Što Wikicitat nije]]
[[is:Wikivitnun:Það sem Wikivitnun er ekki]]
[[is:Wikivitnun:Það sem Wikivitnun er ekki]]

13:23, 10 spalio 2012 versija

Vikicitatos nėra:

  1. Enciklopedija. Enciklopedinėms žinioms yra skirta Vikipedija. Vikicitatose, kuriant puslapį apie asmenį, nurodomas tik vardas ir pavardė, gimimo ir mirties metai, tautybė, profesija, veiklos sritis, svarbiausios pareigos, postai ir kita būtiniausia informacija.
  2. Žodynas. Atskiri žodžiai, frazės, apibrėžimai, sinonimai, antonimai, frazeologizmai renkami kitame projekte – Vikižodynas.
  3. Terminų rodyklė. Frazės, sudarytos iš kelių žodžių, dedamos į Vikižodyną arba aprašomos enciklopediniame straipsnyje Vikipedijoje. Ar frazė yra sentencija, nulemia ne žodžių skaičius, bet prasmė. Pvz., net iš 7 žodžių sudaryta frazė – Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė yra valstybės pavadinimas, o ne sentencija, o Cicerono žodžiai „Klysti žmogiška“ yra sentencija.
  4. Biblioteka: vadovėliams, knygoms rašyti yra skirtas kitas projektas – Vikiknygos
  5. Viešoji dokumentų saugykla; laiškai, interviu, dainų tekstai, straipsniai neenciklopedinėmis temomis talpinami kitame projekte – Vikišaltiniai
  6. Nemokama paieškos sistema: meta-re-search
  7. Kūrinių, eilėraščių chrestomatinė saugykla: turint autorių sutikimą, jie galėtų būti publikuojami Vikišaltiniuose. Šiame projekte galima publikuoti atskiras kūrinių citatas, bet ne ištisus jų tekstus
  8. Asmeninis tinklalapis: net ir redaktoriaus puslapyje (user:X) pateikiama medžiaga turi būti kaip nors susijusi su veikla Vikicitatų projektu, kitais vikiprojektais (pvz., nuorodos į kitas vikisvetaines)
  9. Duomenų bankas (telefonų, adresų knyga), bibliografija, interneto nuorodų rinkinys: nurodant šaltinius, vienai citatai pateikiama ne daugiau viena nuoroda
  10. Diskusijų forumas: šiame projekte gali būti diskutuojama dėl puslapių turinio, jo tobulinimų, tariantis, teikiant alternatyvius variantus (pvz., Bendruomenės, pagrindinio puslapio keitimams ar pan.)
  11. Tinklaraštis: jį galima susikurti kitose tam specialiai skirtose svetainėje, jas rasti galima, į paieškos sistemą [1] [2] įvedus raktažodžius: blogger, blog, tinklarastis, tinklaraštis, internetinis dienoraštis ar kt.
  12. Tribūna: visuomeniniuose projektuose reikėtų vengti politinių ar kt. pažiūrų reiškimo, taip pat asmeniškumų; projekto kūrimo metu pateiktina tik tokia medžiaga, kuri yra tiesiogiai susijusi su veikla vikiprojektuose
  13. Mokykla, pedagoginis centras
  14. Nereikšmingų posakių saugykla, juos galima rinkti privačiai, be to tam gali būti skirtas specialus redaktorių puslapis, kuriame prisistatoma.
  15. Programų, tvarkaraščių, analogiškų duomenų saugykla.
  16. Juokų, anekdotų svetainė: tam skirtas kitas projektas – Vikišaltiniai
  17. Nežinomų (filmų ir kitų meno kūrinių) citatos, neišsiskiriančios originalumu
  18. Asmeninių pažiūrų skleidimo platforma: tam geriau tiktų asmeninis tinklaraštis, kuriame individualumo, orginalumo raiškai platesnės ribos, daugiau priemonių. Vikiprojektuose jų nariai, kūrėjai, dalyviai savo asmens neturėtų sureikšminti.

Vikicitata – vieno ar kelių sakinių seka, kuria yra išreiškiama savarankiška mintis, kurią galima suprasti be atskiro konteksto (kitokiu atveju jis turėtų būti nurodomas, siekiant, kad skaitytojai galėtų suprasti mintį).