Seksas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Wikiquote.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Nėra keitimo santraukos
Nėra keitimo santraukos
209 eilutė: 209 eilutė:
Jūsų vardas arba slapyvardis:
Jūsų vardas arba slapyvardis:
papisuoklis

eikit i 89.com
ten dauk porno

pynpa nestovi???


tai isgerk prarugusio peno.


ok



eik i sperma.lt


taj ok


aisiu


nu taj kas tau yra?



kirilkinaas gejjjjuuuuussss








09:34, 21 spalio 2009 versija

[[Vaizdas:[[Vaizdas:[[Vaizdas:[[Vaizdas:[[Vaizdas:[[Vaizdas:[[Vaizdas:[[Vaizdas:Vaizdas:Pavyzdys.jpg]]]]]]]]]]]]]]]]==Sentencijos==

  1. Ryšiai, kurie grindžiami tik seksualiniu pasitenkinimu, yra kaip namas ant ledo pamatų. Kai tik ledas ištirps, namas sugrius. – Dalai Lama XIV.
  2. Seksas prasideda tada, kai moteris paima vyrą už rankos. – Z. Froidas.
  3. Seksaspinigus ir nemokamas seksas labai skiriasi – dažniausiai seksas už pinigus kainuoja kur kas pigiau. – B. Behanas.

pisu ir dainuoju


kirilkinas yraVaizdas:Pavyzdys.jpg ciulpikas pisimo saknys karcios bet vaisiai saldus super marijo


tuiui ir tai gerai. Vaizdas:Pavyzdys.jpg ka tju?

nk ka tju?
pisu

ka?

Menstruacijos (arba mėnesinės; lot. menstruus – kas mėnesį) – tai mėnesinių ciklo laikotarpis (sąlyginė ciklo pradžia), kurio metu vyksta kraujavimas iš makšties. Vyksta cikliškai, maždaug kas mėnesį (iš to ir pavadinimas, bet norma laikoma ir 21-35 d. intervalai), paprastai trunka apie 5





dienas (nuo 3 iki 7 dienų), ir per tą laiką netenkama apie 50–150 ml kraujo (vidutiniškai 100 ml

man stovi<>][[

Pirmosios mėnesinės vadinamos menarche, klimakso metu tampa nereguliarios ir ilgainiui išnyksta (išsenka folikulų atsargos kiaušidėse). Mėnesinių nebūna nėštumo metu (dingusios mėnesinės – nėštumo požymis) ir tam tikrą laikotarpį po gimdymo (vadinama laktacinė amenorėja).


Vyro lytiniai organai: 1. makstis, 2. Kaulas, 3. bybys, 4. Varpos akytkūnis, 5. Varpos galvutė, 6. Apyvarpė, 7. Išorinė šlaplės anga, 8. Gaubtinė žarna, 9. Tiesioji žarna, 10. Sėklinė pūslelė, 11. Sėklos išmetimo kanalas, 12. Prostata, 13. Kuperio liauka, 14. Išangė, 15. Sėklinis latakas, 16. Sėklidės prielipas, 17. Sėklidė, 18. Kapšelis



Makštis (lot. vagina, colpos) — vienas iš vidinių neporinių moters lytinių organų, dalyvaujantis lytiniame akte ir gimdyme. Pas suaugusią moterį tai yra 8–10 cm ilgio ir 3–4 cm pločio elastingas vamzdelis. Makštis jungia gimdos kaklelį su lytiniu plyšiu (pute; makšties prieangis yra putės dalis). Ji atlieka daug funkcijų:

   * per mėnesines iš jos išteka išskyros;
   * sueities metu į makšties sienelę trinasi vyro varpa,
   * varpos ir makšties tarpusavio trintis sukelia orgazmą,
   * po ejakuliacijos, vyro sėkla susikaupia viršutinėje makšties dalyje ir vėliau patenka gimdon – tai sudaro sąlygas pradėti naują gyvybę (įvykti apvaisinimui),
   * gimdymo metu makštis tampa gimdymo kanalu, pro kurį vaisius atkeliauja į išorinį pasaulį.

Ramybės būklėje makšties sienelės yra susiglaudusios. Tarp gimdos kaklelio ir makšties sienelių susidaro žiedinė kišenė – makšties skliautas, kuriame susikaupia patekusi sėkla. Sienelės yra padengtos slidžia gleivine, jas sudaro daug skersinių odos raukšlių, todėl makštis gali praplatėti ir pailgėti – tai įvyksta gimdymo metu bei lytiškai susijaudinus. Sekso metu makštis tampa itin elastinga. Slidžios gleivės ant makšties sienelių susidaro iš kraujo transudato, kuris tarsi prakaitas išsiskiria iš sienelėje esančių kapiliarų. Be to, makšties sieneles drėkina gimdos kaklelio gleivės ir įvairios bakterijos.

neblogai ane?

kas tau yra?

e atsiliepkit















nesmaukyti viesoje vietoje










visos teises priklauso kirilkinui



Makšties kandidozė − vienos iš daugelio grybelio candida rūšių sukeliama liga. Dažniausiai moters lytiniuose organuose randama Candida albicans (nustatoma 10−20 proc. sveikų moterų ir iki 40 proc. nėščiųjų makšties išskyrose), rečiau − Candida glabrata ir Candida tropicalis. Į „Gydymo meno“ klausimus makšties kandidozės veiksmingo gydymo tema atsakė UAB „Vaisingumo klinika“ gydytoja akušerė-ginekologė Reda Verbickienė.


Panašūs straipsniai: Išorinių lytinių organų infekcijos: galimos komplikacijos, asmeninė higiena Medikamentinis kandidamikozės gydymas Vaginitai. Vaginozės Infekcinės kilmės suaugusiųjų viduriavimai Akių pažeidimai sergant sisteminėmis infekcinėmis ligomis


Kokie yra makšties kandidozės simptomai? Kas ją sukelia?

Dėl išskyrų iš makšties į ambulatorinės praktikos gydytoją ginekologą kreipiasi apie 10 proc. visų pacienčių. Makšties uždegimas – makšties kandidozė – dažnai yra ūminė liga. Nurodomi negalavimai: išorinių lytinių organų niežėjimas, perštėjimas, deginimas. Taip pat gali būti skausmingi lytiniai santykiai bei deginimo pojūtis šlapinantis. Išorinių lytinių organų gleivinė gali būti paraudusi, ginekologinės apžiūros metu matyti nukasymų, iššutimų, makštyje – panašių į varškę baltų ar gelsvų išskyrų. Išskyros gali būti prilipusios prie makšties sienelių.

90 proc. makšties grybelinių infekcijų sukelia baltasis pilkšvagrybis Candida albicans.

Kokioms moterims, kokiai organizmo būklei esant rizika susirgti didesnė?

Yra daug predisponuojančių veiksnių. Vieni jų – tai lytinio gyvenimo ypatumai. Spermicidinės priemonės – želė, kremai į makštį – gali sutrikdyti natūralią makšties bakterijų pusiausvyrą (sergančiųjų kandidoze moterų makšties išskyrų pH būna mažiau nei 4,5), o tai sudaro sąlygas grybelio bakterijoms prilipti prie makšties sienelės; taip gali prasidėti grybelinis makšties uždegimas.

Geriamuosius kontraceptikus vartojančios moterys dažniau yra makšties grybelio nešiotojos ir serga šia liga. Mat candida ląstelės turi estrogenų ir progesterono receptorių, kuriuos stimuliuoja kontraceptikų veikliosios medžiagos ir taip skatina grybelio proliferaciją.

Sergančiosioms cukriniu diabetu, kai ligos kontrolė nepakankama ir kai yra gliukozurija, taip pat skatinama grybelio proliferacija. Atvejais, kai makšties grybelinis uždegimas sunkiai gydomas, reikėtų tirti, ar moteris neserga cukriniu diabetu. Sergant gretutinėmis ligomis, kurioms gydyti vartojama gliukokortikoidų, grybelinės infekcijos dažnesnės (dėl ląstelinio imuniteto slopinimo), taip pat dažniau pasitaiko sergančiosioms AIDS. Antibiotikų terapija taip pat yra svarbus predisponuojantis veiksnys.

Viena iš ligą skatinančių priežasčių gali būti ir sintetinio apatinio trikotažo dėvėjimas, tiesa, mokslinių tyrimų, tai įrodančių, nėra. Vis dėlto, jeigu moteris įtaria, kad sintetiniai drabužiai gali dirginti, reikėtų ją paskatinti nešioti tik natūralaus pluošto apatinius. Kitų autorių nuomone, dėl sintetinio pluošto skatinamas prakaitavimas, o aukštesnė temperatūra bei didesnė drėgmė yra grybeliui palankios sąlygos.

Kas lemia gydymo veiksmingumą?

Pirmiausia – pakankamai išsamus ištyrimas ir ligos sukėlėjo nustatymas. Diagnozė turi būti tiksliai patvirtinta ir skirtas adekvatus gydymas. Šiuo tikslu paimamas natyvinis tepinėlis. Jo jautrumas – 50–90 proc.

Kitas metodas – Grammo būdu dažytas tepinėlis. Kai sergama rekurentine (pasikartojančia) infekcija arba kai kliniškai matyti kolpito simptomų, o pagal tepinėlio tyrimo rezultatus grybelis nenustatomas, rekomenduojama atlikti makšties išskyrų pasėlį ir išsiaiškinti, ar nėra Candida.

10 proc. atvejų kartu su grybelių sukelta infekcija gali būti trichomonozė, bakterinė vaginozė ar kita infekcija. O netinkamai gydant rezultato nebus pasiekta.

Gydymas gali būti sisteminis ir vietinis. Pastarojo veiksmingumas, kaip nurodoma literatūroje, nenusileidžia sisteminiam. Reikia įvertinti sisteminio poveikio vaistų toksiškumą bei vaistų sąveikas (su kraujo krešumo sistemą veikiančiais bei kitais vaistais).

Ūminiais ligos atvejais gali būti skiriamas sisteminis gydymas triazolų grupės vaistais: flukonazolio; itrakonazolio; ketokonazolio.

Vietinis gydymas – mikonazoliu, isokonazoliu, ekonazoliu, fentikonazoliu ir kt. Pavyzdžiui, fentikonazolio (Lomexin) skiriama 1–3 d.

Fentikonazolis veikia ir fungistatiškai, ir fungicidiškai, sutrikdo grybelio ląstelės sienelės sintezę. Fentikonazolio ovulių privalumas – gerai sutepa makštį, bet išskyrų nebūna. Gali būti skiriama 600 mg vienkartinė dozė arba tris kartus po 200 mg. Pacientei akcentuojama, kad ovulę reikia įstumti užpakalinio makšties skliauto link. Esant pasikartojančiai infekcijai, ovulės į makštį dedamos likus 3–5 dienoms iki mėnesinių, 6 mėnesius, arba po 1-ą 600 mg ovulę kartą per savaitę, 6 mėnesius.

Kokie yra pasikartojančios kandidozės gydymo principai?

Komplikuota, arba rekurentine, kandidoze, įvairių šaltinių duomenimis, priimta laikyti, kai per metus būna 4 makšties grybelinės infekcijos epizodai. Kituose šaltiniuose yra nuorodos, kad komplikuota liga laikytina, kai per metus būna 3 ligos epizodai, nesusiję su antibiotikų terapija. Paprastai 40–70 proc. pacienčių pasikartojantis grybelinis makšties uždegimas diagnozuojamas dėl limfocitų funkcijos sutrikimų, t.y. ląstelinio imuniteto susilpnėjimo. Manoma, kad pasikartojančių grybelinių makšties infekcijų sukėlėjas yra ne Candida albicans, o Candida glabrata, Candida tropicalis ar Candida parapsilosis. Šios bakterijų rūšys gali būti nejautrios skirtam gydymui. Tokiais atvejais būtinas pasėlio tyrimas bei vaisto skyrimas pagal antibiotikogramą.

Su kokiomis pasikartojančios kandidozės gydymo problemomis susiduriama?

75 proc. moterų bent vieną kartą gyvenime serga grybeliniu makšties uždegimu. Ir tik apie 5 proc. iš jų – rekurentine (pasikartojančios infekcijos) forma. Tai dažniausiai susiję su imuninės sistemos nevisavertiškumu. Australų mokslininkai įrodė, kad labai svarbus humoralinis imunitetas (susijęs su IgE nevisavertiškumu organizme). Vis dėlto labiau pasisakoma, kad tai – ląstelinio imuniteto problema, apie kurią iki šiol mažai kalbama.

Yra ir priežasčių, kurias lemia pacienčių požiūris į savo sveikatą. Kaip rodo praktika, pacientės vaistus ne visuomet vartoja taip, kaip paskirta, nutraukia jų vartojimą anksčiau nei galima. Neretai tokios pacientės, jeigu liga kartojasi, ima nepasitikėti gydytoju, kreipiasi į kitą, kuriuo... taip pat nepasitiki. Taip veiksmingo gydymo nebūna.

Ar esama sąsajų tarp asmeninės intymiosios higienos priemonių naudojimo ir lytinių organų infekcinių ligų? Ką sergančioji kandidoze turi žinoti apie intymius santykius?

Yra moksliškai pagrįstų straipsnių, kuriuose pateikiama duomenų, kad higieniniai paketai didina grybelinės makšties infekcijos išsivystymą. Tuo tarpu tamponų įtaka grybelio išsivystymui nenurodoma.

Beje, nuomonė, kad pasikartojančias makšties grybelines infekcijas gali sukelti daug angliavandenių turinti mityba bei gausus saldumynų vartojimas, moksliškai nėra pagrįsta.

Naudojant žvakutes, nerekomenduojami lytiniai santykiai: viena, jei kontracepcijai naudojami spermicidai, žvakutės mažina jų poveikį, antra, sperma atskiedžia makšties turinį, ir vaistų koncentracija tampa nepakankama. Jeigu naudojamas prezervatyvas, žvakutė gali jį pažeisti.

Gydant makšties grybelinę infekciją žinotina: svarbiausia ne gydymo trukmė, o suminė vaistų dozė. Nesvarbu, ar bus paskirtos trys azolo žvakutės, ar viena, – svarbu, kad pacientė suvartotų reikiamą vaisto dozę. Savo praktikoje, įvertindama, kad pacientai linkę nebaigti gydymo, kai galima pasirinkti, skiriu kiek galima trumpesnį gydymo kursą.



Pastaba: lentelės ir iliustracijos, jeigu jos minimos tekste, yra tik spausdintame leidinio variante.

Komentarai [15]: simona, 2009-10-20 14:18:56 ar vaikinas gali uzsikresti maksties grybeliu? mergyte, 2009-10-12 20:13:06 laba diena. noriu paklausti ar normalu kai is maksties issiskyrusios isskyros yra labai nemalonaus kvapo? anksciau man labai nieztedavo maksti ir pasikasius sutindavo lytines lupos, atrodydavo lyg pilvos kazkokio skycio, bet dabar nebeniezti, o sklinda labai nemalonus kvapas :( net paciai labai del to nemalonu, nors ir nusiprausi, bet vistiek tas pats buna:( prasau atsakykit kas tai galetu buti? busiu Jums labai dekinga. tukas, 2009-09-22 22:28:22 nesutinku su tuo, kad pacientes poziuris i sveikata lemia pasveikimo garanta. as jau 4 gydytojus pakeiciau. vaistus visad sunaudoju iki galo kaip ir paskiria, bet vis kartojasi. o paskutiniu metu susiduriau su tuo, kad gydytoja pasake, jog as sveika, bet tikrai taip nebuvo...pati domiuosi, kaip gydytis paciai. daug domejausi ivairiu moteru atsiliepimais-dauguma taip daro, nes gydytojai ne visada padeda. nesvarbu, 2009-08-12 20:36:12 kokiomis ligomis galima uzsikresti lytinio akto metu nuo vaikino nesisugojant grazurn, 2009-04-23 20:50:57 kas galetu buti kai po lytiniu santykiu labai nezti J, 2009-04-14 19:39:40 Nueikit visos pas gydytoja ir ji pasakys kaip jum deretu gydytis,nes gali buti visai kita liga negu manote . Paulina, 2009-03-01 16:30:25 kaip galima butu issigydyti namu salygomis,nes pas gydytoja tikrai nenoriu eiti. atrasyk labai prasau. U., 2009-02-09 11:20:38 As paprastai gydausi Lomexin zvekutemis (3 vnt.pakuote) Karta ar du taip paskyre gydytoja. Jas parduoda vaistinese be recepto. M, 2009-02-01 15:13:40 nenoriu eiti pas ginekologa. kaip grybelini uzdegima gydyti namuose? kristina, 2009-01-14 16:44:49 nerandu pakankamai info apie makšties grybelį,kokios jo atsiradimo priežastys???kur ieškoti , patarkit... panele, 2009-01-06 12:43:00 nenoriu eit pas ginekologa o man atrodo kad man ira infekcija.kaip ja gyditi namie? renata, 2008-04-04 12:52:45 Ar maksties uzdegimas ir grybelis kenkia vaisiui? Kotryna, 2008-02-11 20:43:25 Kokiais vaistais galima maksties grybeli gydyti?ar imanoma kad nuo grybelio neiseis pastot?atr ausra, 2007-09-18 18:40:50 kaip man isigyditi gribeli bunant anglijoje namu saligom.kai nera galimybes apsilankyti pas gyditoja.gal galima vaistu nusipirkti lietuvoje be recepto. Mergina, 2007-08-20 22:51:48 O ar gali maksties uzdegimas per keleta metu per daug komplikuotis negydomas... Ar galima tapti nevaisingu???

Jūsų vardas arba slapyvardis:

papisuoklis

eikit i 89.com ten dauk porno


pynpa nestovi???


tai isgerk prarugusio peno.


ok


eik i sperma.lt


taj ok


aisiu


nu taj kas tau yra?


kirilkinaas gejjjjuuuuussss

































































































































































































eikit i maksti